Tag Archives: венчаници

7 венчаници од славни светски дизајнери по цена под 30.000 денари

Венчалниот фустан не го прави добар бракот, туку партнерот. Па, доколку сакате да облечете венчаница од врвен светски дизајнер, а при тоа да заштедите пари за меден месец, еве неколку препораки. T by Alexander Wang Венчаница која ја следи линијата ...

Read More »

H&M со линија на урбани венчаници

Ако сте скептични да купувате венчаница од големи стоковни куќи, од типот на H&M, новата колекција Conscious ќе ве предомисли. Линијата венчаници ќе биде пуштена во продажба во сите H&M продавници на 7 април. А венчаниците се, рака на срце, ...

Read More »

6–ти Саем за венчавки од 11 до 13 март во хотел Александар Палас

  Шесттиот Wedding Weekend или Саем за венчавки и оваа година традиционално ќе се одржи во хотел Александар Палас од 11 до 13 март. За отворањето организаторот подготви специјална програма модна ревија на венчаници и машки костуми и специјален перформанс и ...

Read More »

Саем за венчавки во хотел Александар Палас од 11 до 13 март

Шестиот “Wedding Weekend” или Саем за венчавки и оваа година традиционално ќе се одржи во хотел Александар Палас од 11 до 13 март. За отворањето организаторот подготви специјална програма модна ревија на венчаници и машки костуми и специјален перформанс и ...

Read More »

10 трендови на венчаници за невести со облини

Често идните невести барем неколку месеци пред свадбата се впуштаат во ригорозни диети, со цел на најважниот ден да изгледаат што поубаво во венчаница. Но зошто да не ја нагласите женственоста во венчаница како создадена само за вас. Миди лелеави ...

Read More »

Венчаниците од Невестинската модна недела достапни на Интернет- продажба

Ви се допадна нешто од Невестинската модна недела? Благодарение на сајтот Мода Операнди, сега се достапни во продажба. Сајтот Мода Операнди го отвори невестинскиот онлајн бутик. Бутикот нуди венчаници и модни додатоци за невести од најпознатите светски модни дизајнери. Сајтот ...

Read More »

Питер Копинг дебитираше со првата колекција венчаници за Оскар дела Рента

По смртта на Оскар дела Рента минатата есен, за креативен директор на модната куќа беше назначен Питер Копинг. Минатата сабота Копинг дебитираше со првата колекција на венчаници сочувувајќи го софистицираниот дизајн по кој е препознатлив брендот. „Мислам дека колекцијата ја ...

Read More »

Венчаници: Топ 8 трендови за 2016

Венчаници со драматичен грб, со долги ракави, спуштени раменици, бели венчаници со нијанси на нежно-сина боја. А што велите за венчавање во бел костум? Еве ги трендовите на венчаници за 2016 од модните писти, па инспирирајте се. 1. Драматичен грб ...

Read More »

Вера Ванг пролет 2016: Венчаници во кои сонувате да кажете „да“

Вера Ванг ја претстави колекцијата на суперсекси венчаници за сезоната пролет 2016. Новата невестинска колекција на Вера Ванг наречена „Unveiled” е волшебно убава. Пролетната линија содржи најсекси дизајни на Ванг кои до сега сме ги виделе. Лесни и нежни венчаници ...

Read More »

Зад сцената со Емилија Розман во бајковитата венчална приказна

Не требаше долго време да помине, откако убавата манекенка Емилија Розман ја постираше фотографијата на својата Фејсбук страница во која позира облечена во раскошна венчаница, за некои медиуми да ја објават веста дека таа се омажила. Сепак, станува збор за ...

Read More »