Тег архиви: венчавка

Парис Хилтон се мажи, еве кој е идниот сопруг

Американската бизнисменка Парис Хилтон ќе се мажи. -Следната година ќе се мажам. Порано сакав да останам сама, но кога го сретнав Крис (Зилка) сфатив дека е вистинскиот човек за мене, раскажува 37-годишната богаташка за италијанскиот весник „Ки“. -Сонувам за прекрасна ...

Повеќе »

Хороскоп за среќен брак: Идеални датуми за венчавка во 2018 на хороскопските знаци

Многу луѓе прават хороскопи кои ја покажуваат компатибилноста на невестата и младоженецот за да ја утврдат нивната среќа во бракот. Но, малкумина знаат дека среќа во бракот носи и свадбениот датум. А секој хороскопски знак за секоја година си има ...

Повеќе »