Tag Archives: венче

Кејт Мидлтон со венче од Zara кое чини помалку од 20 евра

Војвотката од Кембриџ се појави на свечениот концерт во Ројал Алберт Хол во син фустан, салонки од Џими Чу, чанта од марката Мек Квин, а вниманието го привлече со венчето кое го носеше на косата од Зара, поц цена од ...

Read More »

Како да направите цветно венче, круна или шапка

Цветните венчиња, круни или шапки се апсолутен тренд за оваа сезона. Доколку сакате да поминете десеттина минути во креативна работа, направете си сами цветна круна. Потребно ви е ножици, жица, трака по желба за обвиткување на жицата, конец во боја ...

Read More »