Tag Archives: Венити фер

Памела Андерсон позира угол гола за Венити Фер

52-годишната глумица покажува дека може да се биде секси без разлика на возраста. Згодна и провокативна, Андерсон позира за јануарското издание на италијанскиот Венити Фер. Во фотосесијата има сосема „голи“ фотографии.

Read More »

Меган Маркл на листата на најубаво облечени жени според Vanity Fair

Војвотката од Сасекс се најде на престижната листа на најубаво облечени жени во 2018 година, според списанието Vanity Fair. На годишниот „попис“ на Vanity Fair се најдоа многу познати лица од светот на шоубизнисот, но на листата се и тенисерката Серена Вилијамс,адвокатката ...

Read More »

„Фенити фер“ Оскар: Што носеа ѕвездите на забавата по доделувањето на Оскарите

Кога Ноќта на Оскарите формално заврши со доделувањето на наградите, за ѕвездите прославата тукушто започнуваше, традиционално, во организација на уредништвото на списанието „Венити Фер“. Забавата „Венити Фер Оскар Парти“ се случуваше во Wallis Annenberg Center, на Беверли Хилс. Некои од гостите ...

Read More »

Емили Ратајковски позира гола за Vanity Fair

Глобалната ѕвезда Емили Ратајковски позираше гола за насловната страница на шпанското издание на Vanity Fair.    Неодамна, моделот привлече внимание со фотосесијата за кампањата на долната облека на Дона Каран Њујорк. И сеуште воздишките не спласнаа, кога моделот веќе се расоблече ...

Read More »

Меган Маркл позира за Венити Фер и зборува за врската со принцот Хари

Списанието Венити Фер за месец октомври може да се пофали со интересна насловна страница која ја краси глумицата Меган Маркл. Фотографирана од Питер Линдберг, Маркл изгледа совршено на фотографиите иако нема шминка. За изборот на гардеробата која ја носи се ...

Read More »

По разводот – Анџелина Џоли позира на насловната страница на „Венити фер“

Актерката Анџелина Џоли позира за насловната страница на септемвриското издание на списанието „Венити Фер“. Фотографирана од Мерт&Маркус, 42-годишната убавица ја покажува скулптуралната фигура, облечена во елегантни фустани. Во интервјуто, Анџелина зборува за разводот од Бред Пит, нагласувајќи дека поминала низ ...

Read More »

Моника Белучи за „Венити фер“: Девојката која веќе не сум! (ФОТО)

Италијанската актерка Моника Белучи се појавува во провокативна фотосесија, како и на насловната страница на мајското издание на списанието „Венити фер“. Насловот на интервјуто кое ја следи фотосесијата е „Девојката која не сум повеќе“. Пред објективот на Џанлука Фонтана, италијанската ...

Read More »

Контроверзна насловна страница со Меланија Трамп

Во екот на тензичните односи меѓу САД и Мексико, на насловната страница на мексиканското издание на „Венити фер“ позира Меланија Трамп која покажува како за ручек „јаде“ скап накит. Во едиторијалиот пак, првата дама на сад позира со скапоцен накит ...

Read More »

„Венити фер“ холивудско издание

Непосредно пред Оскарите, американското издание на списанието „Венити Фер“ ги собра ѕвездите на едно место – да позираат за едиторијалот и насловната страница. Списанието ги слави холивуските ѕвезди меѓу кои Ема Стоун, Лупита Нионго, Ами Адамс, Натали Портман, Рут Нега, ...

Read More »

Џенифер Лоренс во празнични модни парчиња од колекциите на светските дизајнери

Декемвриската насловна страница на списанието „Венити фер“ го краси Џенифер Лоренс, а едиторијалот е посветен на разговор со неа, придружен од фотосесија на која таа позира во модни парчиња од актуелните колекции за зима на познатите модни марки. Во разговорот, ...

Read More »