Tag Archives: Вера Ванг

Барате инспирација за венчаница? Погледнете ја новата колекција од Вера Ванг

Вера Ванг додаде кралски изглед на новите венчаници за сезоната есен/зима 2019. Колекцијата на венчаници е насловена ‘Versailles’, а дизајните се со драматичен изглед. За новиот каталог позираат моделите во подем Зван Бил, Ванеса Ума и Хантер Шафер. Новите венчаници не ...

Read More »

Свадбените торти на Вера Ванг: Колекција Vera Wang Pour Laduree

Кралицата на венчалните фустани, сега се занимава и со дизајнирање на свадбени торти, и тоа многу успешно. Нејзините венчаници се специфични по рачната изработка, специфичната тантела и многуте детљи, а овојпат се здружи со француската компанија за производство на слатки Laduree ...

Read More »

Екстравагантна нова колекција на венчаници од Вера Ванг

Вера Ванг ја претстави новата колекција на венчаници за сезоната пролет/лето 2018. Италијанската манекенка Маријакарла Босконо позира во новите модели пред објективот на Патрик Демаршие. Црно-белите фотографии ги презентираат трендовите кои судејќи според првиот поглед изгледаат многу екстравагантно. Освен „лесните“ ...

Read More »

Нова невестинска колекција од Вера Ванг

По колекцијата од минатата сезона инспирирана од љубовта, Вера Ванг ја претстави новата невестинска колекција за сеозната пролет/лето 2018. Претставувањето е поддржано со фотосесија и со краток филм насловен „The Bride Wore White“. Пораките кои ги носи колекцијата се – Луда ...

Read More »

Есенска колекција на венчаници од Вера Ванг: Славење на првата љубов!

Инспирирана од младешката љубов, во есенската колекција на венчаници „Вера Ванг“ доминираат романтични и храбри модели. Од тесни и елегантни силуети до драматични „балони“, невестите оваа есен имаат голем избор. Корсети, длабоки деколтеа, „спуштени“ ракави, откриени раменици, предолги ракави, контрастни ...

Read More »

Вера Ванг пролет 2016: Венчаници во кои сонувате да кажете „да“

Вера Ванг ја претстави колекцијата на суперсекси венчаници за сезоната пролет 2016. Новата невестинска колекција на Вера Ванг наречена „Unveiled” е волшебно убава. Пролетната линија содржи најсекси дизајни на Ванг кои до сега сме ги виделе. Лесни и нежни венчаници ...

Read More »