Tag Archives: вежби

Како до рамен стомак без вежбање?

Сите пребаруваме по интернет кои се тие лесни вежби за слабеење кои доведуваат до брзи резултати, но што ако нашето секојдневие всушност е составено од навики кои постојано ќе ја одржуваат нашата фигура во фит форма? Со брзото темпо со кое ...

Read More »

Дали сте доволно флексибилни и како да ја подобрите флексибилноста?

ФЛЕКСИБИЛНОСТА КАКО БИТЕН СЕГМЕНТ ЗА ВРЕМЕ НА ФИЗИЧКАТА АКТИВНОСТ. Пишува: Маја Талевска ФЛЕКСИБИЛНОСТА е битен фактор за оптималната состојба на телото на секоја индивидуа. Зголемената флексибилност може да го унапреди квалитетот на живот како и ефикасноста во сите физички активности. ...

Read More »

Бремената Ешли Грем со серија на фитнес вежби ги охрабрува девојките да вежбаат!

Ешли Грем е  девојка со раскошни облини, докажана во манекенските води и во сите други области од нејзиниот живот, вклучувајќи го и вежбањето. 31-годишната манекенка, неодамна, на Инстаграм сподели дел од нејзината фитнес рутина, која за мрзливите луѓе изгледа прилично ...

Read More »

Правите стомачни вежби, а не гледате резултат? Еве каде грешите

Постојано правите стомачни вежби, а сепак и понатаму се соочувате со салото на стомакот, еве зошто. Вежбите за активирање на стомачните мускули едноставно не трошат ни приближно толку калории колку што е потребно да ги стопите маснотиите од стомакот. А ...

Read More »

Зошто стомачните вежби ви се без резултат?

Постојано правите стомачни вежби, а сепак и понатаму се соочувате со салото на стомакот, еве зошто. Вежбите за активирање на стомачните мускули едноставно не трошат ни приближно толку калории колку што е потребно да ги стопите маснотиите од стомакот. А ...

Read More »

Диетниот режим на Џиџи Хадид

Кога се појави на модната писта на шоуто на Викторија сикрет во Париз, многумина забележаа дека Џиџи Хадид изгубила четири до пет килограми и дека сосема се исчезнати нејзините облини. Но тоа и се барало од неа, мускули, суперзгодно тело ...

Read More »

Како Оливија Палермо ја одржува витката линија

Трендсетерката Оливија Палермо воодушевува со витката линија за која вели дека е заслужна органската исхрана и јогата. Објаснува дека никогаш не држела строги диети, но затоа пак ги следи принципите на здравата исхрана. Најчесто конзумира квалитетни намирници како суши, риба ...

Read More »

Топ 3 вежби за стомак за оние кои не ги сакаат класичните стомачни

Вежбите за стомачните мускули често се „камен за сопнување“ дури и за редовните вежбачи. Многумина ќе признаат дека е здодевно да се прават класичните стомачни вежби, кога лежиме на грб и се подигнуваме. За среќа, постојат алтернативни вежби кои се ...

Read More »

Сет со најдобри вежби за рамен стомак: 30-минутен фитнес тренинг

Проблем ви е стомакот? Многумина го делат истиот проблем. Е па, време е да се поместите од столчето и да ја дочекате пролетта променети. Со рамен стомак, затегнат и тониран. Сетот вежби кои го одбравме ги содржи основните и најдобри ...

Read More »

До рамен стомак со 6 вежби во 6 минути

Ова се 6 основни вежби кои треба да ги изведуваме секојдневно за да ги тонираме мускулите на стомакот и да стигнеме до целта – рамен и затегнат стомак. Изведувајте ги вежбите во домашни услови, не ви се потребни дополнителни спортски ...

Read More »