Tag Archives: видео

Топ 5 видеа за оригами, одлична забава и за децата во изолација

Барате креативна забава во периодот на домашна изолација? Или забава за вашите деца? Не ви треба многи -хартија во боја, ножици, трпеливост и многу имагинација. И, секако совршени видеа кои ќе ве водат во постапката на изработка на оригами. Еве 5 ...

Read More »

Видео водич за подготовка на 3 најпопуларни новогодишни коктели

Коктелите се најавуваат како водечки тренд во 2017 година, особено како избор за големите прослави, вклучувајќи ги и свадбите. Па, доколку сакате да бидете во чекор со трендот, испратете ја старата година и пречекајте ја новата 2017 со добар коктел. ...

Read More »

Емили Ратајковски – секси во кампањата Express Holiday 2019

Топ моделот Емили Ратајковски е ѕвезда во кампањата Express Holiday 2019. За празничната кампања  Express ги ангажираше популарните модели Емили Ратајковски, Луна Бил, Иман Хамам, Метју Носка и Саломон Диаз. Од предимензионирани и долги џемпери до светкави фустани, кожени здолништа и ...

Read More »

Видео со Игор Минарков, тренер по кросфит: Ќе ве мотивира да почнете да вежбате!

Нова година, нови големи одлуки. Ако една од вашите големи одлуки е да почнете да вежбате, браво! А доколку ви недостига мотивација за да го направите првиот чекор, доволно е да го погледнете ова видео на Игор Минарков, тренер по ...

Read More »

Наоми Кемпбел на Јутјуб ги споделува своите искуства за девојките кои сакаат да бидат модели

Наоми Кемпбел стана влогер со цел да ги сподели тајните со сите оние кои сакаат да станат модели. Топ моделот, активистка, пејачка и глумица ги споделува детаљите од својот приватен и професионален живот преку нејизниот нов Јутјуб канал #BeingNaomi. Во едно ...

Read More »

Добро утро Кадора (ВИДЕО)

Ќе беше жално една ваква приказна со традиција од 25 години да не доживееше повторно светло утро. Ретко кое дете во денешницата се одлучува да го наследи занаетот, талентот на својот родител, но ова не е случајот со Никита Алексовска ...

Read More »

Прв поглед на новиот  iPhonea XS

Во јавноста по грешка „протекоа“ фотки како ќе изгледа новиот iPhonea XS. Порталот 9to5Mac дојде до првите информации како ќе изгледа новиот Ајфон. Моделите се два и различни, еден од 5,8 инчи, а вториот од 6,5 инчи. Дополнително, заедно со iPhonea XS ќе ...

Read More »

Парис Хилтон ја покажа огромната колекција на чевли вредна милион долари (ВИДЕО)

Парис Хилтон го покажа својот огромен плакар полн со чевли во вредност од 1 милион долари. 37-годишната Американка го постирала видеото на својот Инстаграм профил, додека се подготвувала за пат за Ибица, информирајќи ги фановите дека треба да најде неколку ...

Read More »

Беспрекорен тен за само 15 минути: Погледнете ја секојдневната рутина на Лоба за блескава кожа (ВИДЕО)

Еден од најголемите фактори за убав изглед е негуваната кожа и блескав тен. Темпото на живот и стресот, со кој најголемиот број од нас се соочуваат, оди во спротивна насока со напорите да изгледаме свежо и кожата да го има ...

Read More »

За ова видео се зборува: Мерил Стрип и Ана Винтур разговараат…

Вчера седнаа на иста маса главната уредничка на американскиот „Вог“, Ана Винтур и славната глумица Мерил Стрип. Не треба да потсетуваме нели, за успехот на филмот „Ѓаволот носи Прада“ од 2006 година кога Стрип ја играше улогата на главна и ...

Read More »