Тег архиви: Викторија Бекам

Меган Маркл во „вау“ чизми од Викторија Бекам

На одбележувањето на денот на британските војниги кои загинале во Првата светска војна (Remembrance Day), војвотката од Сасекс се појави во темна модна комбинација. Темносиното палто Меган го искомбинирала со високи чизми од Викторија Бекам и црни кожени ракавици. На намалување, ...

Повеќе »

Reebok ја лансира колекцијата во соработка со Викторија Бекам, и многу е шик!

Спорската марка Reebok го најави вториот дел на колекцијата реализирана во соработка со дизајнерката Викторија Бекам. Надоврзувајќи се на претходната колекција, инспирирана од нејзините секојдневни спортски и модни ритуали, како и од долгогодишното сценско искуство, Викторија Бекам во новата колекција вклучува ...

Повеќе »

Девојката на Бруклин Бекам е „а-ла“ мама

Синот на Викторија и Дејвид Бекам, 19-годишниот Бруклин Бекам, се пофали со новата девојка со која интензивно се гледа од минатиот декември. Станува збор за младата манекенка која својата кариера ја гради во Лондон, 21-годишната убавица Хана Крос. Парот е ...

Повеќе »

По Меган Маркл, Викторија Бекам го форсира „крава“ принтот, модели со „крава“ принт има MANGO

„Леопард“ принтот до неодамна царуваше на модната сцена, но сега полека го истиснува популарниот „крава“ принт. Форсирањето на овој нов и интересен принт го направија две влијателни Британки -војвотката од Сасекс и дизајнерката Викторија Бекам. Минатата недела, на еден хуманитарен ...

Повеќе »

Дејвид и Викторија Бекам ја продадоа вилата во Беверли Хилс за вртоглава цена

Славниот пар Викторија и Дејвид Бекам ја продадоа вилата во Беверли Хилс која ја купија во 2007 година поради ангажманот на Дејвид  во Лос Анџелес Галакси. Во 2007 година, семејството Бекам ја купија вилата за 20 милиони долари, а ја ...

Повеќе »

Како Викторија Бекам го прослави 10-годишниот јубилеј на својот бренд

Поранешната „Спајс“ девојка, денес моден дизајнер, Викторија Бекам, ја прослави 10-годишнината од основањето на својот моден бренд на хумористичен начин, лансирајќи маички со интересна графика. За разлика од нејзините претходни маици кои често имаат порак со црн хумор, овие имаат ...

Повеќе »

Рестриктивна диета со 1.200 калории дневно за брзо слабеење

Рестриктивната диета беше многу популарна во текот на 90-те години, а сега е повторно опсесија меѓу славните, благодарение на најпознатата супервитка жена, Викторија Бекам. Во текот на диетата се внесуваат најмногу 1.200 калории дневно, а вака изгледа дневното мени. Појадок– чаша цеден ...

Повеќе »

Изглед на денот: Рамните сандали на Викторија Бекам

Навикнати да ја гледаме во чевли со екстремно високи потпетици, модната дизајнерка и поранешна пејачка Викторија Бекам пријатно изненади со лежерниот стил во комбинација со рамни кожени сандали. Бекам вака се појави на сцената на модната недела во Њујорк, на ...

Повеќе »

Новата колекција на Викторија Бекам е во лежерен, пижама стил

Викторија Бекам го покажа своето „кежуал“ модно расположение преку новата колекција која ја претстави за сезоната пролет/лето 2017 во духот на пижама стилот. Во колекцијата доминираат материјалите свила и плиш кои дизајнерката ги комбинира со патики-чевли и големи чанти со ...

Повеќе »

Се омажи Ева Лонгорија во венчаница од Викторија Бекам

Амбасадорката на парискиот L’Oreal, глумицата Ева Лонгорија се омажи со Жозе Бастон. Свадбата се случи во Мексико, а Лонгорија носеше венчаница со сирена крој, која е креација на нејзината пријателка и дизајнерка Викторија Бекам. „Ти честитам Ева Лонгорија, ти си најпаметната, најубавта ...

Повеќе »