Тег архиви: викторија лоба

Лоба со нови deep house хитови Feel It и Над небото

Feel It на англиски и Над небото на македонски јазик се новите песни во таканаречен deep house музички правец, Викторија Лоба на својот Youtube канал ги промовираше со видео записи. Автори на композициите се македонските продуценти Marga Sol и Darles ...

Повеќе »

Беспрекорен тен за само 15 минути: Погледнете ја секојдневната рутина на Лоба за блескава кожа (ВИДЕО)

Еден од најголемите фактори за убав изглед е негуваната кожа и блескав тен. Темпото на живот и стресот, со кој најголемиот број од нас се соочуваат, оди во спротивна насока со напорите да изгледаме свежо и кожата да го има ...

Повеќе »

Викторија Лоба во тренди #SF костим за капење ужива во Грција

Нашата позната пејачка Викторија Лоба на својот Инстаграм профил постираше како ужива во тренди #SF костим за капење во Грција. Костимот за капење и прилега на нејзиното тело во разни бои, шарени триголници и црвени бикини со врвки од брендот #SF на ...

Повеќе »

Што е вистинската дефиниција за убавина?

Убавината се менувала низ времето и историјата, моделирана од различните култури и перцепции на светот. Убавината е опишана и прикажана преку слики и концепти кои се врежани засекогаш во нашите умови. Убавината е дефинирана на толку многу начини, а сепак ...

Повеќе »

Викторија Лоба ги претстави новите нијанси на кармини  „The ONE” од Орифлеим

Нов каталог од Орифлеим и многу новитети! Најголемата шведска компанија за природна козметика Орифлеим го издаде својот најнов , мајски каталог, на чија насловна страна за прв пат се најде ѕвезда од Македонија –единствената  Викторија Лоба! Викторија со својот препознатлив ...

Повеќе »

Викторија Лоба новото заштитно лице на Орифлеим: „Сите жени се убави на свој начин“

Денес во ресторанот „Four“ Орифлеим Македонија оддржа несекојдневен и инспиративен настан полн со изненадувања овозможувајќи им на присутните мигови вредни за паметење. Оваа шведска козметичка компанија која глобално постои веќе 50 години, а на македонскиот пазар 22, за првпат ќе ...

Повеќе »

Видео: Викторија Лоба ја сними баладата Херој во еден здив

Баладата Херој е новата песна на Викторија Лоба за која се промовираше видео запис на нејзиниот YouTube канал. Нумерата е во етно стил, комплетно напишана и продуцирана од композиторот Роберт Билбилов. „Херој е песна која буди многу емоции, посветена на ...

Повеќе »

Сара Фешн и Лоба ја промовираа новата колекција на долна облека и пижами за есен/зима, 2017-2018

Сензуално и комфорно, заводливо и возбудливо, со овие зборови се опишува новата колекција на Сара Фешн за долна облека и пижами за престојната есен/зима, 2017-2018 година. Познатата пејачка Викторија Лоба како заштитно лице за 2017 година на Сара Фешн, позираше ...

Повеќе »