Тег архиви: викторија сикрет

Може да набавите билет за шоуто на Викторија сикрет за 25.000 долари

Сеуште не е објавена точната дата кога ќе се одржува големото шоу на Викторија сикрет, но традиционално, тоа се одржува во месец ноември. Во последните години спектакулараната ревија се одржуваше и во Мајами, Лос Анџелес, Париз, Лондон и Шангај, а ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет позираат за нова рекламна кампања

Ангелите на Викторија сикрет повторно се обединија во фотосесија за нова рекламна кампања. Кампањата е насловена ‘Body by Victoria’. Топ моделите со тела од соништата, Џозефин Скривер, Лаис Рибеиро, Тејлор Хил, Елса Хоск и Џасмин Тукс се главни протагности во новата ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет во топ форма за новата кампања (ФОТО)

За новата спортска колекција Викторија спорт, позираат ангелите на Викторија сикрет покажувајќи ја беспрекорната форма на телата. Летната кампања на спортската линија на Викторија сикрет блеска од енергија. Колекцијата која содржи спортски парчиња ја рекламираат популарните модели Џасмин Тукс, Стела ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет позираат за новата колекција на невестинска долна облека

Сезоната на свадби е пред нас, па оние кои бараат долна облека за свадбениот ден, би можеле да погледнат во новата колекција на Викторија сикрет која нуди многу инспиративни парчиња. За кампањата на популарната марка за долна облека позираат ангелите ...

Повеќе »

Секси илузии – Ангелите на Викторија сикрет рекламираат градници без ремчиња

Ангелите на Викторија сикрет се вратија во новата кампања за долна облека. Популарната компанија ја ласнираше кампањата насловена „Sexy Illusions“ која рекламира градници без ремчиња, совршени за да се носат под фустани со „голи раменици“. За кампањата позираат Џемсин Тукс, ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет позираат за Денот на вљубените

Денот на вљубените е на помалку од една недела до нас, и токму навреме, Викторија сикрет ја објави новата секси кампања посветена на љубовта. Во колекцијата дизајнирана за Денот на вљубените доминираат розовата, црвената и белата боја. За кампањата позираат ...

Повеќе »

Дали и Адријана Лима ги симнува крилата од Викторија сикрет?

Не помина ни цел месец откако топ моделот Алесандра Амброзио го најави нејзиното повлекување од Викторија сикрет, а прочуената модна марка за долна облека би можела да остане без уште еден познат „ангел“ од нејзините редови. Постот на Инстаграм кој ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет во топ форма на модната писта (ФОТОГАЛЕРИЈА)

И покрај бројните проблеми со кои организацијата се соочуваше, шоуто на Викторија сикрет се одржа во полн сјај и помпа. Ангелите на Викторија Сикрет во топ форма се појавија на модната сцена. Од екипата отпадна најголемата манекенска ѕвезда Џиџи Хадид, ...

Повеќе »

По откажувањето на Џиџи Хадид, нови проблеми за шоуто на Викторија сикрет

Веројатно, организаторите на најоглемото шоу на годината, ревијата на Викторија сикрет, веќе жалат што го закажаа големиот настан да се одржи во Шангај. По проблемот со визите кои не ги добија неколку руски манекенки, како и една манекенка од Еквадор, ...

Повеќе »

Џиџи Хадид нема да настапува на шоуто на Викторија сикрет

Организацијата на големото шоу на Викторија сикрет, кое треба да се одржи за првпат во Кина, ја достигнува својата кулминација во проблемите откако е потврдено дека топ моделот Џиџи Хадид сепак, нема да настапува на шоуто. Настапот на ревијата на ...

Повеќе »