Tag Archives: викторија сикрет

Ангелите на Викторија сикрет ни носат празнична атмосфера (ВИДЕО)

Празниците се ближат, а празничната атмосфера веќе почна да се вжештува особено со новото видео во кое позираат ангелите на Викторија сикрет. Облечени во долна облека од свечената колекција на модната марка, со крила, „заразени“ од новогодишното и божиќното расположение, ...

Read More »

Ангелите позираат за божиќната колекција на Викторија сикрет

Само што заврши ревијата во Париз, а ангелите на Викторија сикрет веќе се во нов предизвик – божиќната кампања на Викторија сикрет. Елса Хоск е главното лице во оваа кампања, но со неа се забавуваат и ангелите Тејлор Свифт и ...

Read More »

„Париз“-Нов парфем од Викторија сикрет

Инспириран од градот на светлината, „Париз“ е новиот парфем од Викторија сикрет. Парфемот официјално е промовиран во ист период со големото шоу на модната куќа, а главен лик во кампањата е ангелот Стела Максвел. Станува збор за свеж парфем кој ...

Read More »

40 најсекси изгледи од шоуто на Викторија сикрет (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ако сеуште не го чувствувате празничното расположение, едно нешто сигурно ќе ви внесе посебно расположение – шоуто на Викторија сикрет. На модната писта во Париз беше претставена новата колекција на секси долна облека, која ја носеа суперзгодните ангели на Викторија ...

Read More »

Шоуто на Викторија сикрет: Ангелите во топ форма! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По потврдувањето на листата на ангели, модното шоу на Викторија сикрет официјално се префрли во Париз. Изборот на 12-те ангели секако не разочара никого, меѓу нив – фаворити кои се вратија на сцената и нови лица кои се впечатливи. Ветеранките-ангели ...

Read More »

Ангелите на Викторија сикрет ја рекламираат новата спортска колекција

„Викторија спорт“ е новата колекција за есен/зима од Викторија сикрет наменета за активни девојки. Во рекламната кампања позираат познатите ангели на модната марка – Адријана Лима, Елса Хоск, Џозефин Скривер, Роми Стријд и Тејлор Хил облечени во хеланки за вежбање ...

Read More »

Амброзио позира во новата линија костими од Викторија сикрет (ФОТО)

Топ моделот Алесандра Амброзио се расоблече за ноемвриската насловна страна на списанието GQ Brazil. Фотографирана од Стјуард Шининг, Бразилката позира во едноделни и дводелни костими за капење од новата колекција на Викторија сикрет, но и гола, на плажите на Малдиви. Новата ...

Read More »

Кој ќе настапува на шоуто на Викторија сикрет: Нови лица и изненадувања

Модната ревија на Викторија сикрет ќе се случува на 5-ти декември во Париз. 12 ангели вклучувајќи ги и Адријана Лима, Алесандра Амброзио, Тејлор Хил и Џасмин Тукс (која ќе го носи градникот од 3 милиони долари) се веќе потврдени дека ...

Read More »

Многу лична врска со Викторија сикрет: Ангелите ни ги најавија новогодишните празници (видео)

„Многу лична врска“ е насловот на првата маркетинг кампања за новогодишните и божиќните празници, на популарната модна марка за долна облека Викторија сикрет. Моделите веќе почнаа да слават (во рекламата), приватните забави се „ин“, особено кога на нив ќе дојдете ...

Read More »

Ангелите на Викторија сикрет ја претставија божиќната колекција „Бјутифул“

За претстојните божиќни и новогодишни празници, модната марка за долна облека Викторија сикрет ја претстави колекцијата на нови градници насловена „Beautiful“. Ангелите Џасмин Тукс, Тејлор Хил, Стела Максвел и Сара Сампајо позираа во новата рекламна кампања, која освен фотосесија вклучува ...

Read More »