Tag Archives: викторија сикрет

Како изгледа Фантазија градникот на Викторија сикрет (ВИДЕО)

По објавувањето на локацијата на декемвриската ревија на Викторија сикрет, од компанијата за производство на долна облека објавија кој годинава ќе го носи таканаречениот Фантазија градник. Ангелот Џасмин Тукс на модната писта во Париз ќе го претстави насловениот „Bright Night ...

Read More »

Фантази бра од Викторија сикрет: 9.000 скапоцени камчиња, 700 часа рачна работа и еден топ модел

Традиционално секоја година за својата ревија во декември, модната марка за долна облека „Викторија сикрет“ креира градник наречен „Фантази бра“ претставен од една од ангелите на пистата. Годинава таа чест ја доби Џасмин Тукс која вели „Огромна чест за мене ...

Read More »

Декемвриското шоу на Викторија сикрет за првпат во Париз

Традиционалната ревија на Викторија сикрет која се одржува на крајот на годината, оваа година ќе се случува во градот на светлината – Париз. Шоуто е закажано за 5-ти декември, а ќе се пренесува во околу 190 земји. Викторија сикрет објави ...

Read More »

Ангелите на Викторија сикрет во многу секси кампања за градници (ВИДЕО)

Ангелите на Викторија сикрет се подготвени за забава. Претставувајќи ја празничната колекција, моделите Џозефин Скривер, Јасмин Тукс и Тејлор Хил ја имаат главната улога во кампањата „Sexy Little Things“. Во кампањата акцентот е ставен особено на градниците, поточна на линијата ...

Read More »

Адријана Лима го рекламира новиот парфем на Викторија сикрет

Моделот со најдолг стаж на ангел во Викторија сикрет, Андријана Лима, е заштитно лице во кампањата за новиот парфем Интенс на оваа популарна модна куќа. Облечена во црна долна чипкаста облека од Викторија сикрет, Лима позира пред објективот на Расел ...

Read More »

Ангелите на Викторија сикрет ви ги честитаат празниците со песна (ВИДЕО)

Во новото видео на Викторија сикрет, ангелите ги покажуваат своите пејачки способности. Во видеото настапуваат Алесандра Амброзио, Адриана Лима, Кендис Свонепул, Елса Хоск, Џесмин Тукс, Лили Олдриџ и Тејлор Хил, а изведуваат класична божиќна песна.

Read More »

Ангелите на Викторија сикрет пејат во чест на успешната ревија (ВИДЕО)

Модното шоу на Викторија сикрет е веќе цела недела зад нас, а за да го прослави компанијата за долна облека го објави видеото во кое пејат ангелите на ВС со Селена Гомез. Инаку, шоуто на Викторија сикрет ќе се емитува ...

Read More »

Слатка божиќна кампања на ангелите на Викторија сикрет

Кендис Свонепул и Бехати Принслу се ѕвезди на божиќната кампања на популарната марка за долна облека. Облечени во тематски пижами, ангелите на ВС изгледаат сески и слатко, истовремено. А кога не позираат во пижами тогаш носат празнични комбинации на градници ...

Read More »

Најубавите моменти од шоуто на Викторија сикрет

Традиционално, шоуто на Викторија сикрет помина во знакот на спектаклот и убавите манекенки и ангели. За оние кои пропуштиле да ги „прелистаат“ фотографиите кои го преплавија Интернетот, ги одвојуваме најубавите мигови. Уживајте во фотогалеријата.

Read More »

Кендал Џенер е новиот ангел на Викторија сикрет

Гласините дека Кендал Џенер би можела да биде нов ангел на Викторија сикрет, се потврдија. Од Викторија сикрет вчера ја потврдија веста дека Џенер се вклучува во листата на нивните ангели. 20- годишната Џенер исто така се пофали на својот ...

Read More »