Tag Archives: Викторија

Кралскиот изглед на денот: Викторија од Шведска во цветен фустан сличен на оној на нејзината ќерка

Наследничката на престолот сакаше да се прикаже во розово светло за да ги охрабри своите сограѓани да се справат со пандемијата на коронавирусот. На фотографијата направена во домашна атмосфера, принцезата Викторија позира со нејзиниот сопруг, принцот Даниел и двете ќерки, ...

Read More »

Кралски изглед на денот: Викторија од Шведска со престилка

42-годишната наследничка на престолот, принцезата Викторија, го посети градот Хеганес во јужна Шведска каде неколку дена беше гостин на компанијата за иновации „Волинг“, која меѓу другото, се занимава со обука на идните занаетчии. По пристигнувањето, таа веднаш се фатила за ...

Read More »

Викторија Бекам сепак се појави на лондонската модна недела

Дали во изминатите денови ги сумираше впечатоците од њујоршката модна недела каде се претстави со своја колекција или поради нешто сосема друго, Викторија Бекам не се појави ниту на една модна ревија на лондонската модна недела. Фотографите ја искористија шансата ...

Read More »