Тег архиви: Вилијам

Кејт Мидлтон ги доби најлошите последици од Мегзит

Вилијам и Кејт Мидлтон секогаш јавно ја поддржуваа одлуката на Хари и Меган за преселба во Канада, но реалноста е многу различна. Заминувањето на Хари и Меган Маркл од кралското семејство можеби е најдоброто нешто за парот, но според пишувањата ...

Повеќе »

Божиќната честитка на Кејт и Вилијам ги воодушеви фановите

На Твитер се појави нова фотографија од принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, а станува збор за божиќна честитка. Фановите беа задоволни од лежерната атмосфера претставена на фотографијата. Фотографијата е постирана од Даун Мекаферти, соработничка на кралското семејство и таа ја ...

Повеќе »

Филм за принцезата Дајана раскажан од нејзините деца Вилијам и Хари

Се очекува премиерата на документарниот филм „DIANA, OUR MOTHER: HER LIFE AND LEGACY”снимен според раскажувањата на нејзините две деца, Вилијам и Хари. Војводата од Кембриџ, Вилијам и принцот Хари, двете деца на омилената принцеза Дајана, ја раскажуваат приказната за нивната ...

Повеќе »

Девојчето на Кејт и Вилијам ќе го носи името на иконата на стилот

Лејди Ди, или Дајана, ќе остане запаметена како жена со исклучителна елеганција и стил. По неа ќе биде крстено и девојченцето кое со нетрпение се очекува во кралаското семејство. Кралицата Елизабета го дала својот благослов новиот член во семејството да ...

Повеќе »