Тег архиви: висока потпетица

Тренд на неделата: Чевли со висока потпетица со плетен ефект од GEOX

Празничните денови за нас се во знакот на елегантните чевли од GEOX со висока потпетица. Трендовскиот ефект на плетка кај модните додатоци е „маст хев“ за сезоната пролет/лето 2018. Го наоѓаме на чантите, ремените и чевлите во колекциите на луксузните модни ...

Повеќе »

Топ 10 сандали на висока потпетица од новата колекција на ZARA

Во пролетната колекција Зара ни носи елегантни сандали со нагласени детаљи и принтови. Па, сите оние кои ја сакаат високата потпетица и екстравагантниот стил имаат можност да си го најдат својот чифт од соништата. Трендовските сандали се најчесто високи до ...

Повеќе »

10 модели на салонки со висока потпетица од Stradivarius

Stadivariusov во зимската колекција понуди повеќе модели на класични и трендовски салонки погодни за новогодишните прослави. Салонки со висока потпетица – тоа ни е потребно за заокружување на женствениот изглед за „парти“ сезоната. Во колекцијата доминира црната боја која добро ...

Повеќе »

Bershka има одлични модели на салонки

Основата на секој добар „парти“ изглед се чевлите со висока потпетица. Атрактивни модели на салонки и сандали (пробајте да ги комбинирате со плишани чорапи) најдовме во зимската колекција на Bershka. За секого по нешто – од модели во силна црвена боја ...

Повеќе »

Есен на високи потпетици со новите салонки од Zara

И во постудените денови продолжуваме да носиме високи потпетици и на работното место, но и за вечерни излегувања и посвечени пригоди. Следејќи ги светските трендови на обувки, модната куќа Зара во есенската колекција ни нуди убави модели од плиш и ...

Повеќе »

Високите потпетици на Адријана Лима и каде кај нас да ги купите

По повод Олимписките игри, двете убавици Адријана Лима и Алесандра Амброзио се поканети во Рио каде снимаа прилози за Олимпијадата.  Низ градот Лима прошета облечена во парео-сукња и топ на риги во комбинација со преубави сандали со потпетица од 12 сантиметри. Ако ...

Повеќе »