Тег архиви: високи чизми

Трендовски модели на високи чизми од Mango

Време е да почнеме да размислуваме за чифт добри високи чизми, нели? Ги има во Манго! И во колекцијата есен/зима 2018/19, шпанската модна марка Манго ни донесе трендовски обувки, меѓу кои високите чизми се во центарот на нашиот интерес. Во ...

Повеќе »

14 модели на високи чизми за есен 2018 од популарните модни марки

Ако до ланската сезона на студени денови носевме чизми со висина над колениците, сега се популарни чизмите со поумерена висина – до колениците. Во есенските колекции, од тоа што го видовме до сега, доминираат класичните, елегантни модели кои се совршени ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Високи чизми од Bata со цветен вез

Преубави високи чизми од Bata со цветен вез кој ќе ја освежат секоја модна комбинација.   Оваа есен и зима ги носиме во секоја пригода, се разбира и на работното место, а дебелите потпетици со умерена висина ни овозможуваат да се ...

Повеќе »

Луди сме по овие високи чизми од Бата

Чизмите над колена се вистински хит и оваа зима. А овие кафени, кожени чизми од „Бата“, со совршен дизајн и врвна изработка се нашето омилено модно парче кое го комбинираме и со фустан и со тесни панталони, како и со ...

Повеќе »

Улична мода: Чизми над колената, како да ги носите оваа есен

Без разлика дали се во впечатлива боја или класични црни, со виоки потпетици или рамни, од светкава кожа или „превртена“ кожа, широки или многу тесни, чизмите над колениците остануваат во модните игри и оваа есен. Инспирирајте се од актуелната улична ...

Повеќе »