Тег архиви: високи потпетици

Овошна колекција на чевли и чанти од Michael Kors

Преферирате сочни лимони или слатки цреши? Сега вашите омилени овошја се дел од колекцијата на Michael Kors и ги красат чевлите и чантите за смели и урбани девојки и жени. Со пристигнувањето на потоплите сончеви денови, се одоколу е шарено ...

Повеќе »

Чевли со високи потпетици од пролетната колекција на ZARA

Полека доаѓаат пролетните денови, па затоа полека забораваме на темните модели, а предност им даваме на светлите бои и веселите принтови. Судејќи според првите прегледи на пролетните колекции на чевли на популарните „хај стрит“ модни марки, пред нас е весела ...

Повеќе »

Тренд на недела: Чизми со леопардски принт од Steve Madden (достапни во продажба во Fashion&Friends)

Погледнете ги овие елегантни и трендовски чизми со леопардски принт од Steve Madden, колекција пролет/лето 2019. А кој би им одолеал?! Чизмите со висина до глуждовите и со висока, тенка потпетица е се што ни треба во преодната сезона и пролет ...

Повеќе »

Во ZARA има супер сандали на висока потпетица

Неколку чифта весели сандали со високи потпетици најдовме во Зара. Женствени но и многу „откачени“, овие сандали со шарени принтови ќе ја освежат секоја летна модна комбинација. Првиот наш предлог се кожените сандали во неколку впечатливи бои – црвена, жолта ...

Повеќе »

На што да внимавате при шопинг: Како да одберете удобни чевли со висока потпетица

Иако ниедни високи потпетици никогаш нема да бидат ни приближно удобни како еден пар патики, некои се многу поудобни од другите, а за тоа колку се удобни потпетиците не зависи само од висината на петата. На кое место се потпетиците ...

Повеќе »

100 години мода на високи потпетици (ВИДЕО)

Чевлите со високи потпетици отсекогаш биле секси модно парче. Некогаш биле носени само со здолништа, а денес ги носиме и со џинс и панталони – и секогаш ни ја нагласуваат женственоста. Како се менувале моделите на чевли со висока потпетица, ...

Повеќе »

ВИДЕО: Што се случува кога маж носи високи потпетици цел ден

Експериментот го изведува новинар на „БроБајбл“, сајт кој се бави со машки теми, жешки девојки, смешни приказни и видеа, а целта на експериментот е да се почувствува како им е на жените кога носат високи потпетици цел ден. Целиот експеримент ...

Повеќе »

Модно лудило: Високи потпетици за бебиња од 0 до 6 месеци

Пи Ви Пампс се мали чевличиња со висока потпетица наменети за бебиња од 0 до 6 месеци. Колекцијата на Пи Ви Пампс предизвика вистинско модно лудило меѓу мајките кои сакаат да си ги дотеруваат бебињата. Чевличињата кои имаат имиња од ...

Повеќе »

Со едноставни вежби до полесно чекорење на високи потпетици

Со овие неколку едноставни вежби ќе ги зајакнете вашите мускули и полесно ќе ги поднесете високите потпетици. Нема ништо полошо од постојана борба за сензационална прошетка на вртоглаво високи потпетици, додека всушност се обидувате да задржите рамнотежа и да заборавите ...

Повеќе »

Седум чекори до совршен од на високи потпетици

По една жена која зрачи со сексапилност и самодоверба при одењето во високи потпетици ретко кој не ќе се сврти на улица. Таква може да бидете и вие, со помош на овие мали совети за правилно одење на високи потпетици. ...

Повеќе »