Тег архиви: високи

Меган Маркл во „вау“ чизми од Викторија Бекам

На одбележувањето на денот на британските војниги кои загинале во Првата светска војна (Remembrance Day), војвотката од Сасекс се појави во темна модна комбинација. Темносиното палто Меган го искомбинирала со високи чизми од Викторија Бекам и црни кожени ракавици. На намалување, ...

Повеќе »

26 модели на високи чизми и каде да ги купите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Барате високи чизми? Прошетавме низ брендираните продавниците наместо вас и ви носиме 26 модели за различни вкусови. Наши фаворити на сезоната есен/зима 2018/19 се чизмите од GEOX кој дефинитивно го поткреваат секој моден стајлинг. Сите чифта, до еден! За оние ...

Повеќе »

10 модели на високи чизми од Bershka за есен/зима 2017

Високите чизми се „ин“ оваа есен/зима, а Bershka во новата колекција ни нуди практични, класични но и трендовски и младешки модели со висина над колениците и различна висина и дебелина на потпетицата. Поточно, за секој вкус има по нешто. Ако ...

Повеќе »

Топ 10 модели на високи чизми во впечатлива боја

Високите чизми, над колениците, се омилените обувки за оваа есен/зима, а доколку сте подготвени да внесете бои во есенските денови, одлучете се за нов чифт чизми во црвена, зелена или сина нијанса. Може да се плишани, од „превртена“ кожа, платнени ...

Повеќе »

Листа на желби: Високи плишани чизми од ZARA

Уште еден хит во најава од есенската колекција на „Зара“. Станува збор за виолетовите плишани високи чорапа-чизми. Потпетицата е со висина од 6 см, што значи дека без проблем може секојдневно да ги носиме. Одлично стојат со цветен есенски фустан ...

Повеќе »

Ах, тие моќни црвени чизми над колениците! (Ги има и кај нас)

Моќната црвена боја е апсолутен хит за есен/зима 2017. Уште подобро ако таа боја е на високите чизми. Есента не мора да биде сива. И нема да биде ако го набавите „маст хев“ модното парче на сезоната – црвените високи ...

Повеќе »

Излог: Зимски високи чизми со рамен ѓон дел од асортиманот Зима 2015 на СПАС КОМЕРЦ

  Зимски чизми со рамен ѓон со кои ја добивате посакуваната удобност и трендовски изглед. Сите модели се креација на македонски производители. Горниот надворешен дел е изработен од природна кожа. Внатрешниот дел и ѓоновите на чизмите се изработени од квалитетни ...

Повеќе »

Ги сакаме многу високите чизми оваа есен!

Би носеле ли многу високи чизми? Толку високи и тесни што изгледаат како хеланки, или пак рамни, речиси без потпетица, кои ја следат ногата високо, далеку над колениците, речиси до бутовите. Најмоќни од нив се секако, PVC чизмите на Диор ...

Повеќе »