Тег архиви: витамини

Витамини кои побрзо лекуваат грип и настинка

И за превенција од грип и настинки, но и доколку сме веќе болни, петте неопходни витамини побрзо ќе не закрепнат. За време на зимската сезона погрижете се да бидете доволно снабдени со витамините кои го чуваат вашето здравје, па освен ...

Повеќе »

Цинкот е сообраќаец, а заедно со витаминот Ц прави магија во организмот

Уморни сте, нервозни, немате апетит, чувствувате болка во мускулите и зглобовите, имате чести настинки … Причината за ова може да биде недостаток на витамин Ц во организмот, што е еден од основните витамини за здравјето на луѓето. Знаци кои исто ...

Повеќе »

Со овие 5 витамини побргу ќе слабеете

Одредени витамини помагаат во забрзано топење на килограмите додека внимавате на диетниот режим или пак, ако вежбате. Еве ги најдобрите и најнеопходните 5 за топење на масните наслаги. 1.Витамин Ц Не се изненадивте што го видовте витаминот Ц на врвот ...

Повеќе »

Топ 5 витамини кои лекуваат од грип и настинка

И за превенција од грип и настинки, но и доколку сме веќе болни, петте неопходни витамини побрзо ќе не закрепнат. За време на зимската сезона погрижете се да бидете доволно снабдени со витамините кои го чуваат вашето здравје, па освен ...

Повеќе »

Со овие пет витамини побрзо ќе слабеете

Одредени витамини помагаат во забрзано топење на килограмите додека внимавате на диетниот режим или пак, ако вежбате. Еве ги најдобрите и најнеопходните 5 за топење на масните наслаги. 1.Витамин Ц Не се изненадивте што го видовте витаминот Ц на врвот ...

Повеќе »

Зошто се важни витамините за децата и за што служат тие?

На сите ни е добро познато дека витамините се многу важни за правилен раст и развој на децата, меѓутоа и за подобрување на здравјето воопшто и за одржување добар баланс во организмот кај возрасните. Но, дали знаете што всушност претставуваат ...

Повеќе »

Топ 5 витамини кои лекуваат од настинки и грип

И за превенција од грип и настинки, но и доколку сме веќе болни, петте неопходни витамини побрзо ќе не закрепнат. За време на зимската сезона погрижете се да бидете доволно снабдени со витамините кои го чуваат вашето здравје, па освен ...

Повеќе »

Топ 5 течни пудри кои содржат витамини за кожата

Минатата година се појави трендот на таканаречени „здрави пудри“, кој очигледно ќе доминира во 2017 година. Станува збор за течни пудри кои освен нивната покривна моќ речиси ги бришат границите меѓу кремите за нега на кожа, содржејќи витамини, минерали и ...

Повеќе »

Топ 5 витамини за побрзо слабеење

Витамин Ц Не се изненадивте што го видовте витаминот Ц на врвот на оваа топ листа? Многу не се ни свесни колку овој витамин е важен. Прво, тој е антиоксидант кој го штити нашиот организам од штетни материи и помага ...

Повеќе »

10 најдобри витамини за побрзо топење на килограмите при вежбање

На сите ни е познато дека витамините ни се неопходни, без разлика дали вежбаме или не, но и тоа дека не сите витамини и не во неопходната доза  редовно ги добиваме преку храната. Многу од витамините помагаат за пробава, а ...

Повеќе »