Тег архиви: вкусно

Посно и вкусно – Манастирско гравче

Пикантен и вкусен оброк за време на постите. Потребни намирници: 1 кг исечкана риба (по желба), 3 главици кромид, 300 гр исечкана пиперка, 300 гр варени домати, малку масло, сушен зачин од билки, сол и црн пипер.  Подготовка Рибата ставете ја ...

Повеќе »