Тег архиви: вкусови

Омилениот вкус на сладолет открива многу за вас

  Сезоната на сладоледи започна, а за топлите денови да ви бидат поинтересни дознајте што открива за вас сладоледот кој го купувате. Чоколада Вие сте креативни, шармантни, полни со енергија, заводливи и весели. Сакате забава, секогаш сакате да сте во ...

Повеќе »

5 специфични вкусови на сладолед што не се за секого

Секоја година на пазарот се лансираат најразлични нови вкусови на сладолед, но некои од нив се толку необични што многумина се двоумат и дали да ги лизнат. Но иако не се за секого, овие специфични сладоледи имаат и свои специфични ...

Повеќе »