Тег архиви: влажен изглед

Влажниот изглед на косата се врати во мода, еве како да го постигнете

Ефектот влажен изглед на косата беше популарен пред три години, но сега повторно се врати во мода. Оваа фризура е идеална за потоплите денови, па во периодот на самоизолација – вежбајте го изгледот дома. Како да го постигнете влажниот ефект ...

Повеќе »

Ефект на влажен изглед на косата – Како се прави?

Модерниот влажен изглед на косата може едноставно да го направите во три чекори. Популарниот “Wet look” се почесто го гледаме на модните писти и црвените ќилими, но годинава и на градските улици особено навечер. Оваа фризура е идеална за лето, без ...

Повеќе »