Tag Archives: Вог

Кендал Џенер по третпат ја освојува насловната на Вог

Популарната манекенка Кендал Џенер по трет пат се појавува на насловната на Вог. Овојпат станува збор за насловната на Вог Кореја. За фотосесијата на априлското издание на Вог позира пред објективот на Мерт Алас и Маркус Пижо во модни парчиња ...

Read More »

Ким Кардашијан во глам-издание инспирирано од 90-те години

Ѕвездата од социјалните медиуми, Ким Кардашијан, во глам-издание позира за насловната страница и едиторијалот на тајванскиот Вог. Овојпат Кардашијан има руса коса, а шминката и облеката не навраќаат назад во модата на 90-те години. За ретро мејкапот беше задолжен стилистот ...

Read More »

Вог ја прекинува соработката со Марио Тестино поради сексуално злоставување на машките модели

Во објавениот напис во Њујорк Тајмс е наведено дека модното списание Вог после толку години успешна соработка со славниот фотограф Марио Тестино, повеќе нема да соработува со него, поради сексуално искористување на машките модели и асистенти.  Во текстот пишува дека ...

Read More »

Џиџи Хадид позира во модни парчиња од новата колекција TommyxGigi

Резултатите од соработката на топ моделот Џиџи Хадид и модниот дизајнер Томи Хилфигер ги гледаме во едиторијалот на мајското издание на Вог. Фотографирана од Серж Леблон, Џиџи позира во кежуал модни избори од актуелната колекција TommyxGigi. Покрај модни парчиња во ...

Read More »

Кој е Едвард Енинфул? Првиот маж – уредник на британскиот „Вог“

Модниот свет ја слушна веста за доаѓањето на Едвард Енинфул на челото на британскиот Вог, а станува збор за маж што е првпат во историјата назначен за уредник на модната библија. Што знаете за него? Роден е во Гана, но ...

Read More »

Синди Крафорд позира за „Вог“ во црвен Диор фустан

Супермоделот Синди Крафорд ја краси насловната страница на мартовското издание на Вог Австралија. Моделот-ѕвезда на 90-те години е облечена во црвен Диор фустан. Во разговорот за списанието 50-годишната Крафорд открива како е да се биде млад модел – „Како модел, ...

Read More »

Италијанскиот Вог има нов уредник (и тоа маж!)

По тажната вест за смртта на долгогодишната и авангардна уредничка на италијанскиот Вог, Франка Соцани, познатото списание пред неколку дена доби нов главен уредник. И покрај очекувањата дека нова уредничка ќе биде (вообичаено за Вог) жена, за главен уредник е ...

Read More »

Почина легендарната уредничка на Вог Италија, Франка Соцани: „Правев се обратно од она што ме советуваа!“.

Денес светот молскавично го обиколи веста за смртта на легендарната уредничка на Вог-Италија, Франка Соцани. Соцани почина во Милано во 67-та година од животот после едногодишна борба со болеста. За жал, оваа година завршува во тажен тон со заминувањето на ...

Read More »

Мишел Обама на насловна на „Вог“, зборува за напуштањето на Белата Куќа

Првата дама на САД, Мишел Обама, ја краси насловната страница на декемврискиот Вог. Фотографирана од Ани Лејбовиц и стилизирана од Тон Гудмен, Мишел Обама позира во бел фустан од Каролина Херера. 52-годишната дама изгледа елегантно во секој поединечен избор на ...

Read More »

Хитот Freedom на Џорџ Мајкл доби нов спот со модерни супермодели (ВИДЕО)

Прославувајќи ја 26-годишнината од популарниот хит на Џорџ Мајкл „Freedom! ’90“, американскиот Вог лансираше нов видео спот во кои глумат модерните супермодели. Така на местото на Кристи Тарлингтон, Наоми Кемпбел, Синди Крафорд и Линда Евангелиста, сега позираат Адриана Лима, Ан ...

Read More »