Tag Archives: Вог

Топ моделот Ирина Шаик тотално руса на насловната на Вог

30-годишната Ирина Шаик, позната како една од најубавите девојки со кафена коса во светот, за потребите на списанието Вог се трансформираше во русокоса. Шаик како русокоса ќе се појави на септемвриската насловна страница на Вог-Русија, и веќе привлече лавина реакции ...

Read More »

Критиките негативни: Адел на насловната на Вог

Вторпат по ред Адел ја освојува насловната на Вог. Мартовското издание на Вог САД го краси Адел. Ова е вторпат Адел да се појави на насловната страница на модната библија, освојувајќи ја претходно и првата страница на британскиот Вог. Британската ...

Read More »

Зуландер на насловната на Вог!

Кога Зуландер се појави на модната писта на ревијата на Валентино, сите ги воодушеви. Тој се појави и во серијата на познати лица со пешкири, фотосесија на Марио Тестино. И сега, еве го на насловната на Вог. Заслужено. Пред објективот ...

Read More »

Анџелина Џоли изгледа многу природно на насловната на Вог

„Се за Анџелина“, со ваков наслов Вог го најави ноемвриското издание кое го краси Анџелина Џоли. На насловната страница глумицата позира многу природно, облечена во голем дебел џемпер кој е совршен за есенските денови. Внатрешната фотосесија на која е таа ...

Read More »

Сите проѕирни фустани на забавата на Вог

Ако размислувате за гала фустан, размислувајте – проѕирно.   На забавата на која се прославуваше 95-годишнината од Вог Париз, добар дел од моделите пристигнаа во проѕирни фустани најавувајќи го новиот тренд на црвениот тепих. Моделот Лена Перминова носеше креација на ...

Read More »

Кендал Џенер за јапонскиот Вог (ФОТО)

За кратко време стана миленичка на дузина славни модни креатори, а молскавичниот успех на Џенер се гледа и во освојувањето на сите престижни насловни страници. Овојпат таа позира за насловната на ноемвриското издание на јапонскиот Вог. Фотосесијата е во црно-бела ...

Read More »

Уште една насловна на Вог за Џиџи Хадид

Насловната страница на јунското издание на Вог Австралија ја краси 20-годишната Џиџи Хадид. По раскинувањето на врската со Коди Симпсон, Џиџи Хадид сосема се посвети на работата. На својот инстаграм профил Хадид ја сподели фотографијата од насовната страница на Вог, ...

Read More »

Несовршен танц на топ моделите: Не пропуштајте го новото видео на Вог (ВИДЕО)

Видеото носи две пораки. Првата дека моделите не се совршени, а втората дека оваа сезона мора да облечете џинс. Спротивно на сите очевидни факти, моделите се девојки како нас, само неколку килограми послаби и десетина сантиметри повисоки. Ако не верувате, ...

Read More »

Жизел ја слави 20-годишната кариера гола на насловната на Вог

Иако супермоделот Жизел Бундхен се повлече од модните писти, знаевме дека прашање на време е кога повторно ќе ја видиме. Жизел ја краси насловната страница на бразилскиот Вог, сосема гола. Изгледа како совршено уметничко дело, како скулптура, но дали некој ...

Read More »

Вог ги најавува „крокс“ како голем моден хит за сезонава

Конечно и Вог да најави нешто што е во функција на конфортот. Топ-тема на сајтот на Вог се „крокс“ патиките, или ако сакате – папучите. Очигледно Вог е најпосле подготвен да ја форсира удобноста наместо нетолку носливата мода. Земајќи предвид ...

Read More »