Тег архиви: Вог

Ќе ја видиме ли Амал Клуни на следната насловна на Вог?

Гласините дека сопругата на Џор Клуни, елегантната Амал, ќе ја краси насловната страница на следното издание на американскиот Вог стнуваат погласни и поубедливи. И навистина има логика во тоа оваа жена со нагласена индивидуалност да се појави на насловната страница ...

Повеќе »

Кога кучињата – модели позираат за Вог

Видеото направено во соработка со Вог зад сцената на кучешката модна ревија Вестминистер Кенел Клуб, ќе ви го разубаве денот. Снимено во ист стил како што се снимаат вообичаените модни едиторијали за Вог, видеото насловено „Најдоброто од ревијата: Убавината на ...

Повеќе »

Како се создаваат чантите „Диор“

„Вог Париз“ го објави видеото во кое се претставува, чекор по чекор, процесот на создавање на една чанта „Диор“. Можеби ќе бидете зачудени, но и секако маѓепсани, од оваа две минутна приказна во која главната улога ја има вештата човечка ...

Повеќе »

Ќе ја видиме ли Амал Клуни на насловна на американскиот Вог?

Ќе ја прифати ли Амал Клуни понудата од Ана Винтур да ја краси насловната страница на Вог? Сеуште не се заситивме од елегантната Амал Клуни. И очигледно, не сме единствени. Откако го освои вниманието на доделувањето на Златен глобус, повторно ...

Повеќе »

Кендал Џенер повторно во Вог, но повторно не ја освои насловната

Една од работите кои едвај чекаме да ги видиме во 2015 година е предвидливото појавување на Кендал Џенер на насловната страница на Вог. Овојпат, повторно насловната и „избега“. 19-годишната реалити ѕвезда Кендал Џенер повторно позираше за модната библија, но исто ...

Повеќе »

50 нијанси на сиво: Дакота Џонсон на насловната на американскиот Вог

Многу глумици живеат во надеж дека ќе бидат избрани од пребирливата Ана Винтур за насловната страница на американскиот Вог. Дакота Џонсон ја доби таа привилегија. Ѕвездата на филмот „50 нијанси на сиво“ застана пред објективот на Марио Тестино за да ...

Повеќе »

Вог го најави големото враќање на чизмите Аг

Иако би се прашале и дали воопшто излегоа од модната сцена, новото издание на модната библија „Вог“ потврди дека годинава на голема врата се враќаат чизмите Аг (Ugg). Не се знае кој во минатото прв започна со производство на обувки ...

Повеќе »

Рекордна година во бројки за британскиот Вог

За британскиот Вог 2014 беше рекордна година во број на рекламни огласи. 1.889 рекламни страници беа годинава објавени во ова издание на Вог. Септемврискиот број беше најголемото модно издание до сега, со вкупно 460 страници од кои 293 биле рекламни ...

Повеќе »

10 најубави Италијанки на сите времиња

Американскиот „Вог“ објави листа на 10 најубави Италијанки на сите времиња. На листата се најдоа преубавите Италијанки од филмската, но и модната индустрија, кои на голем број на жени во целиот свет станаа пример за раскошни облини, сензуални усни, негувана ...

Повеќе »

Епл Воч влегува во светот на модата и тоа преку Вог

Епл Воч се поави на насловна на ноемврискиот Вог Кина. Епл сериозно се подготвува да го лансира својот часовник, не само како интересен гаџет, туку и како неизбежен и скап моден детал. За влегување во светот на модата, изборот на ...

Повеќе »