Tag Archives: врска

Ја обновија врската: Бред Пит и Џенифер Анистон повторно заедно

Откако прв ја објави веста, австралискиот „Океј“ предизвика лавина коментари. Брет Пит и Џенифер Анистон се видени заедно во Калифорнија, како уживаат во вино во свеж љубовен почеток. -Нивната љубов е посилна од билокога. А Бред сфатил дека Анџелина била ...

Read More »

Каја Гербер и Пит Девидсон во љубовна романса

Топ моделот флертува со поранешното момче на поп ѕвездата, фотографирани се во Њујорк како се бакнуваат. Ќерката на Синди Крафор, Каја Гербер, е „уловена“ во друштво на комичарот од Saturday Night Life (поранешен дечко на Аријана Гранде) на една улица во Њујорк. ...

Read More »

Како да ги разбудите „пеперутките“ во стомакот во долга врска

Истите ритуали со партнерот секој ден ги гледате заедно вашите омилени серии со многу храна, освен што може да ве угои може да ви стане монотоно и здодевно. Не седите со скрстени раце, туку внесете возбуда и промена во вашата ...

Read More »

Водич против депресија по раскинатата врска

Водичот е наменет (главно) за припадничките на женскиот пол, зашто мажите обично имаат поинакви играчки. Но, не е лошо и тие да го пробаат. Разделбите се секогаш тешки, без разлика на тоа кој од кого се разделил, одеднаш голем дел ...

Read More »

Кара Делевињ ја потврди љубовната врска со пејачката Ени Кларк

По гласините дека супермоделот Кара Делевињ ја раскинала врската со пејачката Ени Кларк, позната како Ст. Винсент, само по неколку месечна љубовна афера, Делевињ се огласи преку својот Твитер профил и им стави крај на шпекулациите. „Јас сум многу вљубена“, ...

Read More »

Со кого се во врска ангелите на Викторија сикрет? (втор дел)

На кого ангелите ги дале своите срца? Дауцен Крос во 2012 година, во Амстердам, се омажи за диск-џокејот Санери Џејмс. Имаат син Филон (3) а оваа година на 30 јули им се роди ќеркичката Милена Мае.  Само по 3-4 месеци од ...

Read More »