Тег архиви: W

Драматична фотосесија на Наоми Кемпбел за списанието W

Супермоделот Наоми Кемпбел позира за декемвриското издание на списанието W. 46-годишната манекенка, пред објективот на Стивен Клеин, изгледа фантастично во модните парчиња од актуелните колекции на Прада, Мајкл Корс, Селин, Перла, Џузепе Ѕаноти и други. Погледнете ја фотосесијата.

Повеќе »

Наоми Кемпбел е како црвеното вино

44-годишната манекенка ја краси насловната страница на октомвриското издание на списанието W. Легендарната црна пантерка уште еднаш покажа дека годините не и можат ништо на нејзината убавина. Во стилот на Дајана Рос и во фустан со потпис на Кавали, Наоми ...

Повеќе »