Тег архиви: Women’secret

Тренд на неделата: Невестинска колекција од Women’secret

Во продавницата Women’secret лоцирана во Скопје сити мол (приземје) пристигна колекцијата за невести која содржи прекрасни, нежни наметки, ноќници и долна облека. Заслужено ја прогласуваме за тренд на неделата. Патем, фрлајќи поглед на неа би додале дека не мора да ...

Повеќе »

Нова колекција на women’secret: Пролет исполнета со љубов

Пролет исполнета со безгрижност, како мирис на штотуку искосена трева, како трчање со боси нозе, скокање во вирови….Пролет исполнета со големи сништа, но спокоен сон, со фантазија и посегнување кон ѕвездите… Колекцијата на women’secret е инспирирана токму од умешноста да ...

Повеќе »

Дарувајте со стил на Денот на вљубените: Идеи за секси и фенси подароци од women’secret

Шопинг во последен миг? Ништо стресно, зашто знаеме каде да се упатиме, што да одбереме, а добро го познаваме и нејзиниот/негоиот вкус. Најпосле, нема утка кога одбираме квалитетно парче облека со потпис од проверена модна марка. Инспирирајте се од нашиот ...

Повеќе »

За Нова година во најслатки пижамчиња од women’secret

Некои од нас преферираат да си ја дочекаат Новата година во лежерна, домашна атмосфера, поточно во пижамчиња. Ако и вие го мислите и сакате истото, еве еден сладок предлог за дотерување. Овие весели модели од women’secret, со зимски и празнични мотиви, ...

Повеќе »

Новата колекција на women’secret ни носи жешка есен

Есента ќе стане најженствената сезона благодарение на брендот women’secret, кој ќе направи да се чувствувате привлечно, удобно и секси со последните трендови: нијанси на темно црвена како бојата на црешите, виното и бургунди… Влезете во светот на удобноста со практичните ...

Повеќе »

Пролет со women’secret

Пролетта 2015 во women’secret носи колекција полна со контраст и сензуалност. Класиците се враќаат во комбинации од пастелни и флуоресцентни бои како и градници без полнење во логопринтови и дезени во риги. Овој концепт секако ветува незаборавна сезона во која ...

Повеќе »

Women’secret го најавува првиот моден филм на компанијата Dark Seduction

Шпанскиот бренд women’secret одржа прес конференција на која ја претстави Елса Патаки како главна ѕвезда на првиот моден филм “Dark Seduction” режиран од Паула Ортиз. За да ја претстави лимитираната колекција women’secret го одбра форматот на моден филм како нов рекламен ...

Повеќе »

Што ни носи Women’secret за есен/зима 2014

Удобни и ултра женствени парчиња направени од природни материјали се она што ја означува новата колекција на шпанскиот бренд women’secret. Моделите се надополнети со неочекувани бои и детали кои му противречат на минимализмот и го збогатуваат изгледот на колекцијата. Сензуалноста ...

Повеќе »

Хит за ова лето се супер пуш-ап бикините од Women’secret за супер секси изглед на плажа!

„Women’secret е дел од компанијата Cortefiel-Шпанија. Првата ексклузивна продавница е отворена на крајот од 1992 година. Потенцијалот на брендот станува очигледен и од 2000 година започнува да се шири на интернационално ниво. Women’secret е бренд кој го создаваат жени за ...

Повеќе »