Тег архиви: Yamamay

Ева Херцигова позира за новогодишната колекција на Yamamay

Италијанската модна марка Yamamay ја претстави новогодишната, односно божиќната колекција преку рекламна кампања. Чешкиот топ модел Ева Херцигова позира во новите парчиња долна облека од Yamamay. Позадината е црвена, страствена и празнична, а таков е и карминот кој ја потенцира сензуалноста на ...

Повеќе »

Ева Херцигова изгледа „топ“ во новата кампања на Yamamay

За редизајнираната „Бејзик“ колекција на марката за долна облека Yamamay позира супермоделот од 90-те години, Ева Херцигова. Со полни 45 години, чешката убавица и глумица, Ева Херцигова, го покажува своето згодно тело на кое времето не му оставило никаква трага. ...

Повеќе »

Новата колекција на Yamamay е инспирирана од Sex and the City

Популарната серија ‘Sex and the City’ (Сексот и градот) стана инспирација и за модната марка за долна облека Yamamay. Новата колекција на Yamamay која е во лимитирана едиција е инспирирана од телевизиската серија Sex and the City, која слави 20-годишнина од првото емитување. Така, Yamamay ...

Повеќе »

Кејт Аптон позира за есенската колекција на долна облека на YAMAMAY

YAMAMAY и овојпат одбра раскошен модел за да ја рекламира новата колекција дизајнирана за есен 2018. Кејт Аптон, облечена во модели од YAMAMAY, за потребите на кампањата позира во секси издание. Кампањата е снимена во луксузен апартман во Њујорк. Еве дел ...

Повеќе »

Костими за капење од Yamamay за лето 2018

Yamamay со новата кампања ‘Save the Ocean’ ја презентира летната колекција на костими за капење, водејќи не на дестинации од соништата како Австралија, убавите плажи на Индијскиот океан и Пацификот. Колекцијата се фокусира на атрактивни едноделни модели на костими за ...

Повеќе »

Кејт Аптон ја рекламира новата колекција на костими за капење од Yamamay (ФОТО+ВИДЕО)

Супермоделот Кејт Аптон позира за рекламната кампања на новата колекција на костими за капење од италијанската марка Yamamay. Новата колекција на костими за капење за сезоната пролет/лето 2018 е насловена Sculpt и ни носи елегантни едноделни и дводелни костими за ...

Повеќе »

Кејт Аптон во секси фотосесија за новата колекција на YAMAMAY

Моделот препознатлива по раскошните женски облини, Кејт Аптон, ја рекламира новата колекција на популарната марка за долна облека YAMAMAY. Колекцијата е насловена #CONFIDENTBEAUTY LINGERIE COLLECTION. Аптон позира во новите модели кои се со чипка или со цветен принт. Флоралниот принт го гледаме ...

Повеќе »

Модната блогерка Кјара Ферањи – дизајнерка на новата колекција на Yamamay

Yamamay ја лансираше новата есенска линија за која креативен директор е популарната италијанска модна блогерка Кјара Ферањи. Од оваа нова соработка произлегоа 6 модни парчиња на долна облека во повеќе различни нијанси кои ја претставуваат средбата на современата сензуалност на ...

Повеќе »

Костими за капење од Yamamay за жешко, секси лето

Новата колекција на костими за капење од Yamamay изобилува со различни модели за секакви вкусови и градба на тело. Од класични костими во два дела до триаголник-модели и градници со „пуш ап“, па се до „слип“ модели во бразилски стил и ...

Повеќе »

Божиќна колекција од Yamamay

Италијанската марка за долна облека Yamamay ја претстави божиќната колекција во новиот каталог. Моделот Емили ди Донато ја има главната улога во кампањата и ни презентира неколку „жешки“ изгледи за празничните денови. Во колекцијата е доминантна црвената боја во комбинација со ...

Повеќе »