Tag Archives: забава

Свечени фустанчиња од H&M за летните забави (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Летната сезона на забави е пред нас, а модната марка H&M ни нуди низа интересни модни решенија. Новиот тренди водич од H&M е насловен ‘All Dressed Up’ и се фокусира на фустаните дизајнирани за свечени прилики или за коктели и ...

Read More »

Поглед на вториот невестински фустан на Меган Маркл

Меган Маркл и нејзиниот сопруг, принцот Хари, откако го напуштија замокот Виндзор, се упатија на вечера во Фрогмор Хаус, на забава хостирана од принцот Чарлс и Камила Паркер Боулс. По денот поминат во формалност и традиција, двојката беше јасно возбудена и ...

Read More »

Како да направите поинаква роденденска прослава?

Торта расцепкана на размачкани парчиња, гости кои доцнат повеќе од еден час, руска салата, кифлички и куп неуспешни фотки објавени на Facebook – најчестата реалност на нашите родендени. Сите би сакале да направиме нешто поинакво, да направиме забава за која ...

Read More »

На забавата по Оскарите: Топ моделите ги засенија глумиците

На традиционалната забава по Оскарите, во организација на „Венити Фер“, беа поканети бројни познати манекенки, а меѓу нив доминираа ангелите на Викторија сикрет. Во секси, мини или тесни-макси, проѕирни и задовливи креации, популарните модели ги фрлија во сенка ѕвездите. Добра ...

Read More »

Утре сите на голема забава во Skopje City Mall!

Skopje City Mall слави 5 години од отворањето на трговскиот центар и по тој повод организира тридневен шопинг фестивал, ултра-спектакуларно музичко шоу со многу изненадувања, Late night shopping, Fashion Hunt и Семеен ден со забава за најмладите. Она коешто со ...

Read More »

Забава со богата програма за 5-от роденден на Skopje City Mall

Skopje City Mall на 4ти октомври слави пет години од своето постоење и по тој повод организира неколкудневна богата програма исполнета со добра забава и активности. Откако ги отвори своите врати пред 5 години, овој трговски центар направи вистинска револуција ...

Read More »

Не му го давајте мобилниот телефон на детето, купете му лизгалка

Претворете го вашиот дом во игротека. Овозможете му на детето да совладува препреки, да се лизга и да ужива во играта. Во продавниците за деца може да се најдат лизгалки кои не чинат многу пари, а можат да се стават ...

Read More »

Голема забава за првачиња во Skopje City Mall

За перфектен старт на новата учебна година, Skopje City Mall организира голема забава за првачиња во понеделник (04.09), со почеток од 13:00 часот. На влезот пред Play Café ќе се забавуваме заедно со Ивце Пивце и Марија Јанчевска. Ќе нѐ ...

Read More »

Прошетајте низ островот на забавата во Skopje City Mall

  Skopje City Mall со големиот “Late Night Shopping” ја отвори сезоната на летните попусти и намалениja, а сега започна и летната кампања “Summer Mall”. Во перидот што следи трговскиот центар ќе биде остров на забава со пријатна клима и ...

Read More »