Tag Archives: забава

Дојдете на забава во Original Marines, игри и подароци за сите!

По повод Меѓународниот ден на детето – 1 јуни – во брендираната продавница Original Marines во Скопје Сити мол се приредува голема забава! Посетете ја продавницата Original Marines од 1-ви јуни до 4-ти јуни 2017 и очекувајте супер изненадувања, бројни игри и ...

Read More »

Голема првоаприлска забава за целото семејство во Веро центар

Денот на шегата, 1 април, ќе се одбележи во Веро центар со голема неколкучасовна првоаприлска забава за целото семејство. Дружбата во сабота ќе почне од 11 часот со детската претстава „Шумски маскенбал“ која ќе се изведува во големиот хол на ...

Read More »

#Friday50 Special -Најлуда афтерворк Friday50 забава во Дистрикт бар и ресторан

На последниот петок од 2016 година афтерворк забавата #Friday50 во Дистрикт бар и ресторан добива сосема поинаква димензија. Затоа што забавите во Дистрикт бар и ресторан секогаш започнуваат порано, а траат подолго, на специјалното издание на #Friday50 во предновогодишна атмосфера, ...

Read More »

Роденденски маратон со 72 часа забава, шопинг и частење: Капитол Мол #слави3 години!

Од своето отворање до денес Капитол Мол цели кон задоволувањето на вкусовите на секој посетител. Таа мисија полека прераснува во навика која Капитол мол ја негува веќе 3та година по ред. Во топол амбиент кој штити од временските услови во ...

Read More »

Превртете ги нештата наопаку и погледнете дали можеби така изгледаат подобро

Со забавата на Absolut водка во Станица 26 на промоцијата на новогодишното пакување Absolut Electrik, мајсторски го смени начинот на игра, менувајќи ја конверзацијата и ресоздавајќи се одново со цел да продуцира и понуди нешто повеќе за своите фанови. Меѓу ...

Read More »

Сите проѕирни фустани на забавата на Вог

Ако размислувате за гала фустан, размислувајте – проѕирно.   На забавата на која се прославуваше 95-годишнината од Вог Париз, добар дел од моделите пристигнаа во проѕирни фустани најавувајќи го новиот тренд на црвениот тепих. Моделот Лена Перминова носеше креација на ...

Read More »

Кара Делевињ во глам рок стил доаѓа од планетата Кардашија

На забавата организирана од списанието W, топ моделот се појави со сестрите Кардашијан со кои во последно време многу се дружи. Колку примила од нив кога е во прашање облекувањето, веќе се гледа по изборот на фустанот. На прв поглед, ...

Read More »

Водич за деловна новогодишна прослава

Празничните забави организирани од фирмата или компанијата за која работите, без разлика на бројот на луѓето, се предмет на различни скечеви, а за некои можат да станат и вистински ноќни кошмари. И не ретко се случува токму ова второто.  

Read More »