Тег архиви: Zara

Колекција од Zara фокусирана на стилот од 1970те

Шпанската модна марка Zara го лансираше новиот тренд-водич насловен ‘Retro Aesthetics’. За каталогот позира моделот Мика Арганараз во модни парчиња инспирирани од стилот на 70-те години. Колекцијата содржи бомбер јакни, плисирани сукњи со богат принт и трендовски модни парчиња со змијски принт. ...

Повеќе »

Сите „луди“ по сомотскиот комплет од H&M

Уште едно хит модно парче од есенската колекција на H&M брзо стана ѕвезда на Инстаграм. Станува збор за сомотскиот комплет од сако и мини здолниште, кој одлично се комбинира со бела кошула или за „кежуал“ изглед со памучна маичка. Освен ...

Повеќе »

„Teddy“ палтата ќе ги носиме и оваа есен/зима, еве каде ќе ги најдете

Веќе трета сезона по ред, „teddy coat“доминираат во колекциите на луксузните модни марки, како и кај популарните „хај стрит“ брендови. Ги најдовме и годинава во есенските колекции на Зара и на Манго- слатки на изглед, а многу пријатни за носење, ...

Повеќе »

Поглед на новата премиум линија од Zara

Таканаречените Премиум колекции, кои се карактеристични по убавите материјали и постилизирани дизајни, полека но сигурно од сезона во сезона стануваат дел од популарните „хај стрит“ модни марки. Модните парчиња од овие ограничени колекции чинат малку повеќе отколку вообичаените, но дизајните ...

Повеќе »

Марама принт – го има во есенските колекции на Манго и на Зара и преубав е!

Таканаречениот Scarf print (марама принт), оваа есен се врати на голема врата на модната сцена, а го гледаме во моделите на новите колекции на луксузните модни марки (Гучи, Барбери, Версаче, Салваторе Ферагамо…), како и кај популарните хај-стрит брендови (Манго и Зара). Од ...

Повеќе »

Еве каде да си купите трендовски модни парчиња со животински принт

Ѕвезди на есенската сезона се материјалите со животински принт, меѓу кои доминира леопард принтот. Ги наоѓаме во есенските колекции на луксузните модни марки, како и во колекциите на популарните „хај стрит“ брендови, а најголем избор има во Манго и во ...

Повеќе »

Ања Рубик ги претставува најголемите трендови од ZARA за есен/зима 2018/19

Студените денови се зад аголот, а Зара се фокусира на плетките и волната за сезоната која следува – есен/зима 2018/19. За есенскиот каталог позира топ моделот Ања Рубик во десетина модни комбинации. Од боите најинтересни се металик нијансите, додека сукњите ...

Повеќе »

Трендовски карирани сукњи од есенската понуда на MANGO, MASSIMO DUTTI и ZARA

Карираните сукњи се едни од најпосакуваните модни парчиња за сезоната есен/зима 2018/19, ги наоѓаме во колекциите на луксузните модни марки како Гучи, Баленсиага, Келвин Клајн, Прада…, но и во понудата на „хај-стрит“ брендовите како Манго, Масимо Дути и Зара. Преовладуваат ...

Повеќе »

ZARA има сличен модел на сако-фустан кој го носеше Меган Маркл

На неодамнешниот хуманитарен настан за помош за едукација и здравствена заштита на децата од Африка, Меган Маркл носеше сако-фустан кој стана модна мамка за нејзините фанови, но и за љубителките на Маркл-стилот. Сепак, мини фустанот со крој на сако, не ...

Повеќе »

Ветровка од Зара која ја носиме и како торбичка

Меѓу атрактивните модели од есенската колекција на Зара најдовме практична ветровка која доаѓа во две бои и во себе крие мало изненадување. Ветровката од Зара со качулка и патенти е лесна за комбинирање за „кежуал“ и спортски модни комбинации, а ...

Повеќе »