Tag Archives: Zara

8 модерни палта од зимската колекција на ZARA

Со паѓањето на температурите, потребата за убаво палто ни се зголемува. Зимската колекција на Зара нуди повеќе модели кои ги задоволуваат вкусовите и на најпребирливите трендсетери. За кампањата за палта зима 2016/2017, модната куќа ја ангажираше топ моделот Саша Пивоварова. ...

Read More »

Балетанки кои се носат во мини чантичка

По есенскиот успех на балетанките на врзување, Zara лансираше нова серија на штосни балетанки кои можеме да ги носиме секаде со нас бидејќи лесно се „пакуваат“ во чантичка. Одлични се за сите оние кои често патуваат со различни превозни средства, ...

Read More »

Zara лансираше есенска колекција за која се зборува

Шпанската модна марка „Зара“ лансираше нова капсулна колекција за есенските денови насловена „Зара Студио“. Линијата е составена од „премиум“ дизајни со цени кои се движат до 250 евра. За промоција на колекцијата во кампањата се вклучени познатите модели Фреја Беа ...

Read More »

Новата спортска колекција од Зара е многу шик

Новата линија Зара Спорт за есен/зима 2016 може да ја носат девојки кои спортуваат, но и оние кои не сакаат да се „мачат“ во фитнес сала ама го сакаат спортскиот стил. Ветровки и мантили за дожд, сукњи од тил и ...

Read More »

Топ 3 модни трендови од Зара за есен 2016

Какви трендови и модни парчиња ни носи Зара за оваа есен? Еве ги нашите топ 3 фаворити од оваа модна марка. Топ 3. Светките се насекаде! На топовите, на плисираните сукњи, на широките панталони… Топ 2. Плишот ги дочека своите ...

Read More »

Помпон сандали од Зара што ги обожаваме ова лето!

По хитот помпон сандали лансирани од луксузната модна марка Aquazzura, популарниот „хај стрит“ бренд Zara пријатно не изненади со помпон сандалите на висока потпетица.   Преслатките кожени сандали имаат потпетица од 10 сантиметри, и веќе се хит меѓу модните блогерки. ...

Read More »

Најубави модни парчиња од Зара, Топшоп и Х&М за есен 2016

Додека ги очекуваме новите колекции од „хај стрит“ брендовите, да погледнеме во оние кои за сега, понудија интересни парчиња за сезоната – штом се вратите од годишните одмори. Цветни принтови насекаде, кожени јакни со многу апликации и да – панталони ...

Read More »

ZARA ни носи разиграна есенска бохо колекција

Бохо есенска приказна ни носи популарната модна Zara. За потребите на разиграната есенска кампања, ангажиран е Марио Соренти, додека пред неговиот објектив позираат Фредерик Софи, Дамарис Годри, Кеити Грин и Џулија Банас. Атмосферата пак е налик на онаа од „Сонот ...

Read More »