Тег архиви: Zara

Новата колекција од Zara ни носи интересна мода за празничната сезона

Новата колекција од Zara, која е и последна за оваа година, носи интересни модни парчиња за празничната сезона, како и за студените зимски денови. Во колекцијата доминираат елегантните класици во комбинација со ефектни модни додатоци. Тука се и најголемите трендови ...

Повеќе »

Кардигани од ZARA кои ќе ја подигнат секоја модна комбинација

Нема поблагодарно модно парче во студените денови од добар џемпер со копчиња кој може да го префрлиме врз фустанот, кошулата, блузата…, додавајќи стил на секоја модна комбинација. Освен топлина, кардиганот носи и интересна текстура и неодолививо чувство на лежерност. Децентните ...

Повеќе »

Топ 5 нови чанти од ZARA

Зимската колекција на Зара се надополнува со преубави модни додатоци, а овојпат одбираме чанти во бојата на страста. Од трендовската бургунди нијанса до силно црвена – погледнете ги новите чанти од Зара во најразлични нијанси на црвената боја. И моделите ...

Повеќе »

Листа на желби: Две проѕирни „парти“ кошули од ZARA

Празничната сезона е пред нас, па ако барате секси кошула, – ние веќе најдовме два модела вредни за внимание. Прво, Зара ја лансираше црната проѕирна кошула која за брзо време стана хит на Инстаграм, па следуваше проѕирниот модел со анимал ...

Повеќе »

Листа на желби: „Теди“ бундичка од вештачко крзно од ZARA

И годинава „теди“ бундичките остануваат во тренд, без разлика на должината и бојата. Во Зара најдовме во неутрална нијанса многу симпатичен модел со гламуни, потенцирани крагњи и масивни темни копчиња. Има подолго влакно што ја прави исклучително мека, а одлично ...

Повеќе »

Ова е најпопуларната и најпродавана сукња од Zara за сезоната есен/зима 2018

Карираната сукња во интересни нијанси- портокалова и црна, е најпродавана сукња од Зара и вистинска ѕвезда на Инстаграм. Сукњата има висок струк и молив крој, а лесно се комбинира со џемпери, палта, кошули, ролки…, како и со најразличен тип на ...

Повеќе »

7 модели на фустани со „паф“ ракави од Zara

Сезоната на празници не може да пројде без драматичен фустан – впечатлив по ракавите. На голема врата се вратија моделите од 80-те години, а „паф“ ракавите се детали кои ги красат најпопуларните фустани за забави. Ако не сте љубител на ...

Повеќе »

Листа на желби: Кафена бунда од вештачко крзно од ZARA

Кафените бунди (од вештачко крзно) се омилени класици за зимските денови, а преубав модел најдовме во зимската колекција на Зара. Дизајнерите на Zara вешто го интерпретирале класикот на бунда, правејќи го многу атрактивен. Бундата има средна должина, има големи ревери ...

Повеќе »

Мини фустани за вечерни прилики и празнични забави од Манго и од Зара

Популарните модни марки Манго и Зара во своите зимски колекции ни нудат поголем број на мини фустанчиња кои се соодветни за празничната сезона и секоја свечена прилика. Се разбира, најпосакувани се фустанчињата со светки, а во празничната колекција на Манго ...

Повеќе »

ZARA лансира прва колекција на декоративна козметика

Имаме одлични понеделнички вести – Зара ја лансира првата мејкап линија. Шпанската модна марка се одважи на ваков чекор и воведува козметичка линија во својата понуда. За почеток, во понудата се наоѓаат 20 нијанси на кармини – од класична црвена ...

Повеќе »