Тег архиви: зелена

Како да ги комбинирате зелените модни парчиња од есенската колекција на &Other Stories

Модната марка &Other Stories ја надополнува есенската колекција со зелени модни парчиња, најавувајќи ја зелената нијанса за тренд.  Есента повикува на промена на палетата на бои. А овој месец, &Other Stories го форисра зелениот тренд со нијанси кои асоцираат на природа и ...

Повеќе »

Ова ќе биде најпопуларниот костим за капење за пролет/лето 2019

Откако повеќе влијателни модни списанија ја најавија зеленета боја, во неон нијанса, како доминантна за сезоната пролет/лето 2019, Кајли Џенер, во друштво на нејзината најдобра пријателка Џордин Вудс, и малата Сторми веќе позираа во најтрендовскиот костим за капење за сезоната ...

Повеќе »

15 костими за капење од WOMEN’SECRET во трендовска сина и зелена нијанса (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Од летната колекција на WOMEN’SECRET одбираме топ 15 костими за капење, едноделни и дводелни, со многу впечатлив изглед. Време е за избор на нов модел на костим за капење. WOMEN’SECRET и овојпат елегантно ни одговара на нашите модни барања, а предноста ова ...

Повеќе »

9 модели во маслино-зелена боја од Mango и &Other Stories

Маслино-зелената боја се наметнува и за сеоната пролет/лето 2017. Не само што одговара на секаква нијанса на тенот, туку е и лесна за комбинирање со другите бои, како и со парчиња од тескас. Потсетува на сафари стилот, чие враќање го сакаме ...

Повеќе »

Топ 5 лакови за нокти во бојата на годината „greenery“

Според Институтот Пантоне бојата на годината е таканаречената „greenery“, нијанса на зелена боја која потсетува на моментот кога природата „позеленува“ и оживува. Истовремено таа е симбол на новите почетоци. Доколку ги следите модните трендови, можете да го освежите вашиот изглед ...

Повеќе »

Трендови на бои за есен 2015: Црвена и зелена

  Додадете малку боја во вашата есенска гардероба. Оваа есен е во знакот на мирната зелена и лутата црвена боја. И двете бои инаку ја симболизираат зимата (и новогодишната елка),  кога ќе се облечете во секоја од нив посебно добивате ...

Повеќе »