Тег архиви: зелено

ZARA има фенси модни парчиња во неон нијанса

Неонските нијанси (зелена, жолта и розова) ќе доминираат меѓу трендовските за сезоната пролет/лето 2019. Тоа лесно се заклучува според понудата на производи на луксузните модни марки, а неонски модели наоѓаме и во пролетните колекции на популарните „хај стрит“ модни марки. ...

Повеќе »

Панталони и фустан во зелена боја од MANGO, ги сакаме оваа пролет!

По тмурните зимски денови, подготвени сме првото пролетно сонце да го дочекаме во силна, впечатлива нијанса на зелено. На наше задоволство, во пролетната колекција на Манго (достапна во продажба) најдовме два модели во најпосакуваната пролетна нијанса. Првиот – фустан со ...

Повеќе »

Шик модни парчиња во зелена нијанса од MANGO

Пријатна за очите, лесна за комбинирање и секако, зелената нијанса е од оние кои внесуваат радост во тмурните зимски денови. Па доколку и вие сте во потрага по модни парчиња во зелена боја – од силни тонови до темнозелена нијанса ...

Повеќе »

Stradivarius зима 2017: Зелената боја пред се!

Модната марка Stradivarius ни предлага празничната сезона да ја поминеме во џемперчиња, палта, фустани и кошули во зелена нијанса. Зелената боја е насекаде во новата колекција на Stradivarius. А моделите се топли, пријатни за носење и со трендовски дизајн. Во продолжение погледнете ...

Повеќе »

Есен во зелена боја со BERSHKA

Во есенската колекција на Bershka доминираат модните парчиња во зелена боја која е една од трендовските бои за сезоната есен/зима 2017. Без разлика дали станува збор за фустани, палта или блузи, оваа боја изгледа убаво на се. Одбравме за вас 10 ...

Повеќе »

Зелено смуди за рамен стомак и енергичен ден

Ова освежително смуди ќе ве обезбеди со енергија за целиот ден, а помага и за полесно намалување на масните наслаги. Состојкте помешани во оваа напивка ќе ви обезбедат доволна количина на железо, влакна, калиум, магнезиум, фолна киселина и витамини А, ...

Повеќе »