Тег архиви: желби

Новогодишна елка на желби во Рамстор мол

  Хуманитарна кампања на Рамстор Мол и Црвен Крст Традиционално, како и секоја година, 11-ти пат Рамстор Мол во соработка со Црвен Крст на град Скопје по повод новогодишните празници организира хуманитарна акција за децата сместени во згрижувачки семејства. “Новогодишната ...

Повеќе »

Ким Кардашијан полни 39 години, сака да стане пријателка на Меган Маркл

Ким Кардашијан, родена на 21 октомври 1980 година, денес полни 39 години. За роденденот има само една голема желба – да стане најдобра пријателка на војвотката од Сасекс. Во неодамнешно интервју, како што пренесуваат американските весници, таа ги искажала своите ...

Повеќе »

Што си посакавте во новата година? Слабеењето на врвот на женската листа!

Неколку интересни истражувања покажуваат дека жените на својата листа на желби на 1 место го ставаат регулирањето на телесната тежина во новата година. По него, високо на листата се наоѓаат и почеток со вежбање и здрава храна. Меѓу топ 10 е ...

Повеќе »