Tag Archives: „Жито Лукс“

За здрав и диетален оброк: Нордик леб со овесни снегулки

Најголемиот производител на леб во земјава, Жито Лукс, ја прошири својата палета на производи со лансирањето во продажба на лебот наречен Нордик. Последниот новитет од компанијата се придружи на семејството Грахам и Баварски, пченични лебови на парчиња со додадено интегрално ...

Read More »

Фитнес фотка на денот: Со „Жито Лукс“ трчаме кон целта!

По десетти пат, како и секоја претходна година и оваа во првата сабота од месец април, се одржа атлетскиот настан „Трчаме кон целта“. Настанот се состои од три трки, детска трка на 1 км, полумаратон од 21 км, како и ...

Read More »