Тег архиви: Живанши

Меган Маркл во модна комбинација од Живанши

Нов ден, нов моден предизвик за Меган Маркл. Војвотката од Сасекс повторно е облечена во омилената модна марка, Живанши, овојпат за Endeavour Fund Awards, фонд основан од кралското семејство. Модниот избор на Маркл беше бела кошула и црна макси сукња со ...

Повеќе »

Изглед на денот: Белиот кошула-фустан на Меган Маркл

На коњските трки кои се организираат во Британија, познати како Royal Ascot, се појави и Меган Маркл во друштво на сопругот, принцот Хари. Дрес-кодот на овој настан е црно-белата гардероба, а од модните детаљи задолжителни се шапките. Овој традиционален настан ...

Повеќе »

Фустанот на Меган Маркл беше различен од предвидувањата

Во месеците пред свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, растеше љубопитството за тоа каков ќе биде невестинскиот фустан на Меган Маркл? Денес, видовме – венчаницата беше различна од оние кои беа предвидувани или очекувани. Меган Маркл носеше едноставна венчаница ...

Повеќе »

Најубавите модни моменти на Живанши и Одри Хепберн

Пријателството на прочуената глумица Одри Хепберн и славниот дизајнер Живанши траееше со децении. Култиниот дизајнер, кој ја основа својата модна куќа во 1952 година, беше познат по елегантните, софистицирани креации и силното влијание врз модната индустрија.  И познато е – ...

Повеќе »

Збогум, Живанши!

Прочуениот француски моден дизајнер, Убер де Живанши, кој го дизајнирше славниот „мал црн фустан“, почина на 92-годишна возраст. Живанши е заслужен и за препознатливот стил на трите модни икони – Одри Хепберн, Грејс Кели и Џеки Кенеди. Таткото на Живашни ...

Повеќе »

Шарлиз Терон во „убиствена“ модна комбинација од Живанши

Во средата, на гостувањето во шоуто на Џими Кимел, 42-годишната глумица Шарлиз Терон пристигна облечена во бела модна комбинација и контрастни – феноменални црни чизми. Белата плисирана сукња и кошула се од есенската колекција 2017 на Живанши. Комбинацијата е освежена ...

Повеќе »

Рикардо Тиши го напушти „Живанши“

Од Givenchy потврдија дека италијанскиот дизајнер Рикардо Тиши ја напушта позицијата на креативен директор во француската модна куќа. Според едни информации, напуштањето на Живанши се должи на завршување на договорот, а според други – на нова позиција во Версаче. Но додека ...

Повеќе »

Живанши пролет 2017: Природност и спиритуалност во преден план

За пролет/лето 2017 Рикардо Тиши не потсетува да се вратиме на природноста и спиритуалноста. Колекцијата претставена на модната недела во Париз ни открива малку поинаков Живанши стил, во кој доминираат принтови од мандала и огромни ѓердани со слики од богородица. ...

Повеќе »

Жизел Бундхен се расоблече за Живанши џинс

По Ирина Шаик и Кендис Свонепул кои ги видовме во џинс кампањата на Живанши, овојпат се расоблече најдобро платениот модел во светот, Жизел Бунден. Во топлес издание и само со фармерки на себе, бразилската убавица воодушевува на црно-белите фотографии кои ...

Повеќе »

Топ моделот Ирина Шаик позира за Живанши

Креативниот директор на Живанши, Рикардо Тиши, ги постираше на својот Инстаграм профил фотографиите од разголената Ирина Шаик за целите на кампањата пролет/лето 2016. Заедно со Ирина Шаик на фотографиите е и моделот Крис Мур, а предмет за рекламирање се фармерките. ...

Повеќе »