Тег архиви: Жизел Бундхен

Жизел Бундхен го рекламира новиот моќен серум на Dior

Capture Totale Super Potent Serum е нов производ на Dior за совршена нега на лице. Во кампањата која содржи фотосесија и видео, главно лице е бразилската убавица Жизел Бундхен. Само со 7-дневна употреба на моќниот нов серум од Диор, резултатите стануваат видливи ...

Повеќе »

Жизел Бундхен се разголе за божиќната кампања на Вивара

Славејќи ја празничната сезона, бразилската марка за накит Вивара ја ангажираше Жизел Бундех за новата рекламна кампања. Фотографирана од Luigi & Iango, супермоделот ја покажува својата прочуена фигура покриена со црвена ткаенина. Колекцијата содржи златни и сребрени парчиња накит во трендовски ...

Повеќе »

Драматична исповед на Жизел Бундхен: Сакав да скокнам од кровот

Супермоделот од Бразил, Жизел Бундхен (38), најплатениот модел во светот, не секогаш имала периоди на задоволство и среќа. Токму во годините на врвот на кариерата, кога била најбарана и најплатена манекенка, позната и како девојка на холивудската ѕвезда Леонардо ди ...

Повеќе »

Жизел Бундхен и Кјара Ферањи – лица на новата кампања на Intimissimi

Италијанската модна марка за долна облека Intimissimi за потребите на новата рекламна кампања за колекцијата лето 2018, ангажираше две познати лица – топ моделот Жизел Бундхен и влијателната блогерка Кјара Ферањи. Моделите од новата колекција го продолжуваат вќе познатиот концепт на ...

Повеќе »

Жизел Бундхен не е на врвот, Кендал Џенер е најплатен модел во светот

Откако 15 години последователно топ моделот Жизел Бундхен беше прогласувана за модел со најдобра заработувачка во светот, годинава првото место го зазеде Кендал Џенер со 22 милиони долари годишна заработувачка. Според новата листа на Forbes, Бундхен (која е сега на ...

Повеќе »

Жизел позира за новата колекција на Loewe

Модната марка Loewe ја лансираше кампањата во која главна улога има топ моделот Жизел Бундхен. Фотографирана од Стивен Меисел, бразилската убавица ги претставува новите модни парчиња. Небесната сина боја доминира кај чантите и модните додатоци, а некои од нив се со ...

Повеќе »

Жизел Бундхен се расоблече за Живанши џинс

По Ирина Шаик и Кендис Свонепул кои ги видовме во џинс кампањата на Живанши, овојпат се расоблече најдобро платениот модел во светот, Жизел Бунден. Во топлес издание и само со фармерки на себе, бразилската убавица воодушевува на црно-белите фотографии кои ...

Повеќе »

Жизел Бундхен високо на Форбс листата

Иако се повлече од модните писти, супермоделот Жизел Бундхен остана на Форбс листата на најплатените славни личности. Жизел Бундхен е единствениот модел кој се најде меѓу најплатените славни лица на листата на Форбс. Супермоделот е рангирана на 46-то место со ...

Повеќе »

Изненадување! Жизел Бундхен не се повлекува од модните писти!

Иако минатата недела и самата потврди дека после модната недела во Бразил засекогаш ќе се повлече од модните писти, топмоделот се премисли. Ревијата на Колчи во Бразил беше бомбастично најавена како последна на која ќе учествува најплатениот модел во светот ...

Повеќе »

Жизел Бундхен ги напушта ревиите, засекогаш

Тажно, но очекувано – супермоделот Жизел Бундхен вчера најави дека се повлекува од модните ревии, а нејзиното последно учество на ревија ќе биде во април на модната недела во Сао Паоло. На 34-годишна возраст, Бундхен има зад себе огромна и ...

Повеќе »