Тег архиви: жолт фустан

Најбаран фустан на сезоната: Жолтиот плисиран фустан од MANGO

Плисираниот фустан во три нијанси – жолта, темно сина и бела, е најбараното модно парче од Манго за лето 2018. Овој фустан од Манго е ѕвезда на Инстаграм. Самата крација освојува на прв поглед. Идеална е за летните денови, а ...

Повеќе »

Ким Кардашијан во жолт корсет-фустан од Версаче

Убава модна недела за Ким Кардашијан. Откако се појави на Мет Гала со изглед на супермодел од 90-те години, на бизнис вечерата посветена на модата, одржана во Њујорк, блесна во жолт корсет-фустан од марката Версаче. За модната забава да биде ...

Повеќе »

Црвен тепих: Сончевиот изглед на Чарлиз Терон

Чарлиз повторно донесе сонце на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал. Овојпат облечена во жолт фустан од марката Диор. На премиерата на филмот „Мед Макс“ глумицата донесе гламур каков што и очекуваме на фестивалите. Љубовта на Чарлиз Терон и Диор ...

Повеќе »