Tag Archives: зима 2018/19

UGG со светки, супер се!

Празничниот тренд на светки го гледаме и во новата колекција на популарните слатки чизмички UGG. Акцентот е на моделите со сребрени и златни светки, кои супер „стојат“ и со празничен избор на гардероба, особено ако удобноста и трендовскиот изглед ни е ...

Read More »

Топ 10 модни парчиња од зимската колекција на Liu Jo

Италијанската модна марка Liu Jo и оваа сезона акцентот го става на елегантните, но штосни модни парчиња, а доминацијата ја има безвремената црна боја. Од црни ниски чизмички на висока потпетица до црни џемпери и црни фустани…Liu Jo ја  лансираше колекцијата со ...

Read More »

Поглед на зимската колекција на Massimo Dutti (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Зимската сезона 2018/19 повикува на топла облека, плетени џемпери, волнени палта, панталони од подебел материјал…Massimo Dutti ни дава елегантен одговор за стилот во студените денови. Зимската колекција на Масимо Дути е насловена Winter Horizons. Главно лице на каталогот е моделот ...

Read More »

Новата колекција на MAX&CO е мотив да ја засакаме зимата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со колекцијата на MAX&CO спротиставувањето на зимата ќе ни биде големо задоволство! Температурите продолжуваат да паѓаат, денот станува пократок, а зимата веќе е на прагот. Обично студот ни ја „задушува“ волјата за дотерување, но новата колекција на  MAX&CO сигурно ќе ве натера ...

Read More »