Тег архиви: зима

Листа на желби: Кафена бунда од вештачко крзно од ZARA

Кафените бунди (од вештачко крзно) се омилени класици за зимските денови, а преубав модел најдовме во зимската колекција на Зара. Дизајнерите на Zara вешто го интерпретирале класикот на бунда, правејќи го многу атрактивен. Бундата има средна должина, има големи ревери ...

Повеќе »

Поглед на новата колекција од Zara дизајнирана од рециклирани материјали

Зара ја поддржува рециклираната и еко мода преку новата колекција Join Life x TRF. За рекламната кампања позира моделот Џеин Кампбел во модни парчиња направени од 100 отсто рециклирани материјали и полиестер. Од топли јакни и парки до хеланки во ...

Повеќе »

Мафини со мармалад од сливи за слатка зима

Брзо се подготвуваат и не треба да бидете многу вешти во кујната, а резултатот е – фантастичен. За подготовка ви се потребни намирниците – 3 јајца, 2 лажици мед, 110 грама брашно, 1 лажичка прашок за пециво, 1 лажичка ванилин ...

Повеќе »

Вака изгледа новогодишната колекција на IKEA (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Летото сеуште календарски не е завршено, но Икеа веќе размислува за зимските празници. Популарната марка Икеа веќе го објави зимскиот каталог во кој ја претставува и празничната колекција – божиќна и новогодишна. Атмосферата на празниците за оваа година, дизајнерите на ...

Повеќе »

Зимски колач од чоколада, портокал и цимет

Познато е дека чоколадата и портокалот одлично се надополнуваат, а особено ни изгледаат примамливи овие вкусови за време на зимските денови. И ако на тоа додадеме уште цимет – пред нас имаме совршен колач. За тестото – 3 јајца, 80 ...

Повеќе »

10 фустанчиња од New Yorker за зимските денови и забави

Германската „хај стрит“ модна марка New Yorker за оваа зима и сезоната на забави нуди различни модели на фустанчиња со долги ракави, но и на „мали црни фустани“ погодни за коктели и дружења со пријателите. Од палетата на бои доминираат нежно ...

Повеќе »

Спас за сувата кожа – зимска маска од мандарини

Зимата е сезона на цитруси, а тие не се само добри за здравјето, туку и за кожата. Цитрусите се идеални за нега на кожата, па овој едноставен рецепт би бил правилен избор за спас за сувата кожа. Од мандарината отстранете ...

Повеќе »

Топ 10 модни парчиња од зимската колекција на Zara

Зимската колекција на шпанската модна марка Зара ни носи женствени модни парчиња, палта и сукњи со бисерчиња, блузи и кошули со карнери… и многу шармантни модни додатоци. Оваа зима акцентот е на детаљите – гардеробата е украсена со бисерчиња, со ...

Повеќе »

Модели на спортски чизмички од Tom Tailor

Модната марка Tom Tailor оваа сезона акцентот го става на удобноста, форсирајќи модели на чизми, поточно чизми-патики, кои би можеле да ги носиме од утро до вечер. Освен што се удобни и практични, моделите се многу топли па со тоа се ...

Повеќе »

Нови маски за лице за зима 2017

Во текот на студените денови маските за лице се најважни козметички производи кои ја хранат и навлажнуваат кожата доколку сакаме да го сочуваме убавиот и нежен тен и да ја избегнеме сувата кожа која секогаш остава впечаток на уморна. Маските ...

Повеќе »