Tag Archives: зима

Нови маски за лице за зима 2017

Во текот на студените денови маските за лице се најважни козметички производи кои ја хранат и навлажнуваат кожата доколку сакаме да го сочуваме убавиот и нежен тен и да ја избегнеме сувата кожа која секогаш остава впечаток на уморна. Маските ...

Read More »

Диета со зелка – совршена за топење на мастите во студените денови

Како да се ослободите од вишокот килограми во текот на есента и зимата кога најчесто се јаде потешка храна, а се почести стануваат и дружењата околу масата. Оваа диета е дизајнирана токму за студените денови и содржи сезонски намирници кои ...

Read More »

Ја видовте шарената колекција од Zara? Одлична е за весели студени денови

Џемпери, блузи, предимензионирани шалови, волнени капи…, сите се украсени со весели бои и помпони! Оваа мини зимска колекција во која доминираат волната и плетките, ќе ги развесели и најстудените денови, а секако и ќе ве стопли. Мини колекцијата е составена ...

Read More »

Бесплатна домашна посета за сите

Зимските денови се период на вируси, грипови и зачестени настинки. Како што опаѓаат температурите, така паѓа и човековиот имунитет. Со тоа се јавува и поголема потреба од лекарска консултација, прегледи и различни испитувања. Без разлика дали заради лошите временски услови, ...

Read More »

Рум мафини за слатка зима

Рум-мафините брзо се подготвуваат и не треба да бидете многу вешти во кујната, а резултатот е – фантастичен. За подготовка ви се потребни намирниците – 3 јајца, 2 лажици мед, 110 грама брашно, 1 лажичка прашок за пециво, 1 лажичка ...

Read More »

Топ 4 ноќни креми за студените денови

Студеното време, но и сувиот воздух во просториите кадешто престојуваме, се големи непријатели на кожата. Во текот на зимата кожата си бара дополнителна нега, па добро е да и обезбедиме хранливи состојки, витамински третман и соодветна хидратација.   Ако сте ...

Read More »

Романтични зимски дестинации – Ледени хотели

Привот хотел од мраз беше отворен во Шведска, во 1989, и тој беше добра идеја и за другите земји со слична клима. Овие „привремени“ хотели работат само во зимскиот период, но туристите сè повеќе покажуваат интерес за нив. Ги одбравме ...

Read More »

Животот е сон: Marella колекција зима 2016/2017

За новата колекција на Marella позира топ моделот Миранда Кер. По соработката со Карли Клос, која траеше две сезони, италијанската модна марка одлучи да ја ангажира Австралијанката Кер. Фотографирана од Рајан Мек Гингли, Миранда позира во атмосфера која потсетува на сон, ...

Read More »

Зима со Springfield: Женска колекција

Доаѓањето на првите зимски денови и намалените температури значи и промена во начинот на облекување, односно нови комбинации за удобен, но во исто време шик изглед. Парка јакните се одлична опција за секојдневно, лежерно облекување. Тие доаѓаат во разновидни бои, ...

Read More »

Топ 3 бои кои ќе доминираат оваа зима

За студените денови оваа година се форсираат три необични бои кои не ги носевме често во изминатите сезони. Кафена во сите нијанси Исто како и кај трендот кај косата, смеѓата боја се враќа во мода преку сите нејзини нијанси. Одлично ...

Read More »