Tag Archives: зима

Топ 3 нешта од Манго за оваа есен ( а има и уште)

Што попрво да се селектира од богатата понуда на зимската колекција на Манго. Тргнуваме од најважното – малиот црн фустан, резервиран за секоја важна пригода. А, што велите за макси плисираниот фустан од Манго? Нам ептен ни е допадлив.   ...

Read More »

Зима со Original Marines: Тука ќе ги најдете најубавите детски јакни

Зимската колекција на Original Marines пристигна во брендираната продавница лоцирана во Скопје сити мол. Освен штосни џемперчиња со препознатлив италијански дизајн, новата колекција ни нуди широк избор на јакни од долги до оние со крзно, во најразлични бои – црвена, ...

Read More »

Зимски рекреации: И санкањето „топи“ многу калории

  Сега кога првиот снег го дочекавме, препуштете се на фитнес активностите на снегот и останете во топ форма. Иако ви изгледа како забава на снег, санкањето троши дури 362-400 калории на 1 час. Со тоа, санкањето е супер физичка ...

Read More »

6 начини како да носиме кратки чорапи цела зима

Кратки волнени чорапи и миди сукња, со чевли со висока потетица, секако и врз џинсот…Кратките чорапи може да ги носиме оваа зима најмалку на 6 различни начини. Еве како. Со миди сукња Со мини сукња Со летни сандали Со џинс ...

Read More »

Зимски маникир: Чекајќи го снегот….

Внесете забава во вашиот изглед со весел зимски маникир кој му се радува на снегот и на празничната декемвриска атмосфера. Најчесто основата на ноктите е сината боја, која асоцира на зимското небо, а мотивите се снегулки, елки, дедомразовци и снешковци, ...

Read More »

Направете си ја зимата забавна: 5 трендови за зима 2015 достапни во нашите продавници

Старите трендови редовно повторно се враќаат во мода, малку подоцна, но никогаш предоцна за да ги заборавиме. Без овие 5 модни парчиња не минува и оваа зима. Ако сакате да си ја направите забавна. Високи чизми Тие се апсолутен тренд ...

Read More »

Природни зимски маски за коса

Временските промени влијаат на нашата коса, па таа за време на зимските денови станува груба и сува. За да се ослободите од овие и слични проблеми, нема потреба да трошите голема сума парични средства на третмани – направете сами маска ...

Read More »