Тег архиви: знаци

Четири хороскопски знаци кои и во самоизолација мислат само позитивно!

Не секој ја има таа способност и во најтешки мигови да ја гледа најпозитивната страна. Проверете дали сте вие меѓу нив? Овие 4 хороскопски знаци секогаш ќе го најдат позитивното. ЛАВ Ова се луѓе со неверојатно позитивен став. Сакаат да ...

Повеќе »

Најчести хороскопски знаци меѓу сериските убијци

Иако за сериските убици е карактеристично дека имаат добри организациски способности и се многу прецизни, какви што се главните карактеристики на Девиците, интересно е што речиси и да нема познат серијски убиец роден во знакот на Девица. Рибите пак се ...

Повеќе »

Најголемите лажговци меѓу хороскопските знаци

Без разлика дали лажењето било неопходно, или емоционален механизми за справување со ситуацијата, некои хороскопски знаци можат да ве излажат подобро од другите. Проверете кои се најголемите лажговци во Зодијакот и зошто би ве излажале. Близнаци Близнаците се менуваат според ...

Повеќе »

12-те стила на 12-те хороскопски знаци

Сакале или не, надворешен изглед зборува за нас, и покрај поговорката „облеката не го прави човекот“, таа го претставува. Некому облеката е најважна, други воопшто не берат гајле за неа, едни имаат стил, други ја следат модата, трети се колнат ...

Повеќе »

4 астролошки знаци на кои силно ќе им делува полната месечина на 26-ти август

Ако ги следите астроносмките настани, сигурно ќе го маркирате во календарот датумот 26-ти август – кога месечината ќе биде полна. Полните месечини не се само прекрасни за гледање, туку тие носат и енергија и вибрации кои можат секому да делуваат. ...

Повеќе »

Хороскопските знаци и парите: Кој колку сака да троши и на што

Кој знак сака да напрвави добар шопинг или добра инвестиција, кој што купува, а кој е скржав… Проверете што откиваат ѕвездите за односот на хороскопските знаци кон парите. Овен – Огнениот знак Овен не е само страстен во љубовта, туку ...

Повеќе »

Хороскопските знаци и верноста: Кому да верувате?

Кои се најстабилните зодојачки знаци кога е прашање една емотивна врска? Проверете што откриваат ѕвездите. Овен, „непослушен“ но искрен лик Хороскопскиот знак Овен обично има тенденција да биде верен. Овните се  мнгоу директни и не сакаат да зборуваат лаги и ...

Повеќе »