Тег архиви: ѕвезда

Хит фустанче од H&M достапно и во големи конфекциски броеви

Секоја сезона популарните „хај стрит“ модни марки имаат „ѕвезди“ во колекциите, што се однесува до побарувачката и продажбата, па со почетокот на пролетта како модно парче – ѕвезда се покажа фустанчето достапно во продажба во Х&М, во две бои.   ...

Повеќе »

Кучето ѕвезда на Инстаграм е гостин во Скопје Мериот

Најпознатото инстаграм куче и миленик на голем број следбеници на социјалните мрежи, Шампионот Оги е гостин на Скопје Мериот хотел, што го прави хотелот единствениот висок бренд во Македонија кој го ужива епитетот „пријател на животните”. Во Скопје Мериот секоја ...

Повеќе »

Стани ѕвезда од City Mall магазинот!

  Дознајте како да станете ѕвезда од насловната страница. На познатите лица што Форбс секоја година ги става на листата на најдобро платени личности во светот, не им било отсекогаш ниту приближно лесно како денес. За да стигнат до таму каде ...

Повеќе »

Како да се облечете како холивудска ѕвезда од 60-те оваа пролет

Од глава до пети во памучна ткаенина, додатоци од велур, фармерки, фолклорни везови…ова се само некои од најголемите трендови за пролет 2015 година, трeндови кои беа популарни и во 60-тите и 70-тите години. Од фустани со фолклорен принт во стилот ...

Повеќе »

Запознајте ја мачката која се облекува подобро од многу фраери

Интернетот изобилува од фотографии на кои домашните миленици позираат во тренди облека. Но на некои сопственици на овие слатки животинчиња им успева да предизвикаат огромна внимание собирајќи илјадници следбеници на социјалните мрежи. Една од омилените актуелни ѕвезди меѓу мачките е ...

Повеќе »