Тег архиви: ѕвезди

Коронавирусот и донациите на познатите: од Мадона до Елтон Џон, sвездите и бизнисмените излегоа на теренот

Мадона донирала 1 милион долари на фондацијата Бил и Мелинда Гејтс, која е ангажирана во потрагата по вакцина против коронавирус. Елтон Џон формирал фонд за пациенти со ХИВ. А, тука се и сите други: од Пинк до Анџелина Џоли. Поминаа ...

Повеќе »

Италијанските ѕвезди во кампања за превенција од коронавирусот – Останувам дома!

Многу италијански уметници и влијателни личности во овие часови се придружуваат на кампањата со хаштаг „јас останувам дома“, родена спонтано на социјалните мрежи, која доби поддршка и од министерот за здравство. Кампањата се однесува на превенција од коронавирусот. Модната инфлуерсерка Кјара ...

Повеќе »

Новата модна девиза на ѕвездите е родова еднаквост!

Од Шарлиз Терон до Хејли Болдвин, денес sвездите го газат црвениот тепих облечени во смокинг, или во реинтерпретација на елегантниот машки костум. Инклузивноста е новиот израз на модата (т.е. поттикнување на различноста), а појавата на безродовиот стил се чини дека ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (18. до 24.ноември): Топ знаци на неделата – Шкорпија, Вага и Стрелец

Оваа седмица и планетата Марс е во знакот на Шкорпија. Раковите, Овните и Јарците ќе имаат супер енергија, додека замор ќе чувствуваат Лавовите и Биковите. А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте го неделниот хороскоп за периодот од 18. ...

Повеќе »

Топ 5 најпопуларни кучиња на Интернет, преслатки се!

Најпопуларните кучиња на Инстаграм се вистински ѕвезди! Некои од нив имаат милиони следбеници, а и заработуваат фантастично. Еве ги најславните топ 5 кучиња во светот. БУ, со над 16 милиони лајкови на Фејсбук Бу беше едно од првите кучиња кои ...

Повеќе »

Топ 5 сандали од летната колекција на MANGO кои се веќе ѕвезди на Инстаграм!

Никогаш доста од чевли, нели?! Со оглед на тоа што годинава летото порани, тргнавме во потрага по нови модели на сандали соодветни за модата за високите температури. И, жежок избор најдовме во Манго. Од сандали со врвци до плетени „влечки“, ...

Повеќе »

Ѕвездите на AVON во Скопје блеснаа во сјајот на холивудскиот гламур од 20-тите години на минатиот век

Минатиот викенд, во хотелот „Мериот“ се одржа 12. по ред Национална годишна конференција на AVON Македонија. Компанијата веќе со години практикува исклучително креативен и несекојдневен тематски пристап со кој секоја конференција дише со посебен шарм и енергија. Годинава, организаторите одлучија ...

Повеќе »

Ниски сте? Овие 5 модни парчиња мора да ги имате во гардероберот!

„Висината е половина од убавината“, се вели, но „малечките“ жени имаат посилни „оружја“ за заведување. Секако, доколку „стратешки“ се облечат. Натали Портман (1.60 cm), Салма Хајек (1.57 cm), Кајли Миног (1.52cm), Меган Фокс (1.63cm), Скарлет Јохансон ( 1,60 см) и Мила ...

Повеќе »

Што точно значат ѕвездичките на хотелите

Сте размислувале ли некогаш како се заслужуваат петте ѕвездички на луксузните хотели? Основната разлика меѓу хотелите сите ја знаеме – што повеќе ѕвездички, толку е хотелот полуксузен. Но знаевте ли какви стандарди „стојат“ зад ѕвездичките? 1* Хотелите со една ѕвезда ...

Повеќе »

5 нови модели на часовници GUESS кои ги обожаваат и ѕвездите

Ема Стоун, Амал Клуни, Алекса Чанг, Џиџи Хадид и Кејт Бланшет – што имаат заедничко овие пет ѕвезди освен успешноста и убавината? Секоја од нив носи часовник GUESS. Одбравме 5 нови модели на часовници GUESS кои во текот на 2017 година често ...

Повеќе »