Тејлор Свифт – уште една позната дама со розова нијанса на косата

Во последниве години, американската популарна пејачка Тејлор Свифт, ја гледаме со русокоса коса, а промената која неодамна ја направи им се допадна на нејзините фанови.

По топ моделот Емили Ратајковски, и пејачката Свифт внесе свежина во изгедот – крајчињата на косата ги офарба во розова нијанса. Во вакво издание, 20-годишната музичка ѕвезда е фотографирана на њујоршките улици.

Интересна е и модната комбинација која пејачката ја одбрала за да ја потенцира малата промена на косата – цветни шорцеви во розова нијанса и бела блузичка со принт од розов цвет.

Инспирирајте се од нејзиниот изглед.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...