Тексас колекција од Манго за сезоната пролет/лето 2017: Наш избор на 15 модни парчиња!

Голема понуда на модели има во новата тексас колекција од шпанската популарна модна марка Манго, дизајнирани за сезоната пролет/лето 2017.

Квалитетни материјали во најразлични нијанси и бои, фармерки со „искинати“ апликации, со детаљи од ѕвездички, но и класични „слим фит“ модели. Особено ни се допаѓаат фармерките со должина над глуждовите кои ги комбинираме и со сандали на висока потпетица како и со ниски римјанки.

Освен фармерки, колекцијата изобилува со фраерски тексас кошулчиња, тексас сукњи и јакни со апликации.

Ова се нашите 15 фаворити.

 

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...